7 oryginalnych pomysłów na organizację przyjęcia weselnego

7 oryginalnych pomysłów na organizację przyjęcia weselnego

Ślub jest połączeniem dwójki ludzi węzłem małżeńskim. Na ślubnym kobiercu staje się przed swoją rodziną, znajomymi, bliskimi. Jest to poważna chwila, którą zapamięta się na resztę życia. Jednak tym, czego nie mogą się doczekać właśnie Ci znajomi, rodzina i bliscy to przyjęcie weselne. Wesele jest celebracją ślubu, bardziej lub mniej hucznym przyjęciem, pełnym ludzi cieszących się szczęściem młodej pary i ma bardzo duży wpływ na to, jak zapamiętany zostanie dzień ich ślubu.

Organizacja wesela na miarę.

Wesele powinno być wyjątkowe, skrojone na miarę pary młodej. Organizacja przyjęcia weselnego może być trudna i stresująca, bo znalezienie idealnego rozwiązania dla dwóch różnych osób nie jest proste. Oto 10 inspiracji weselnych, które mogą pomóc rozpoczęcie organizacji wesela:

1.   Wyjdź w plener – górskie wesele.

Oryginalna lokalizacja może być kluczem do sukcesu. Organizacja wesela w niskich górach, w lokacji umożliwiającej transport samochodem, a jednak w środowisku natury, nada weselu wyjątkowego klimatu. Dopasowanie do tego tradycyjnego menu i kapeli tylko dopełni obrazu! Wiele miejsc oferujących sale weselne w górach ma także niecodzienne atrakcje – na przykład specjalne ogródki z owieczkami, możliwość dojazdu na miejsce bryczkami, czy dostępność lokalnej kuchni na przyjęcie.

2.   Tradycjonalne wesele? Jeśli tak, to na całość! Wesele folkowe.

Jeśli obie osoby w parze młodej cenią sobie tradycje i folklor, to pomysłem zapewniającym najwięcej wrażeń będzie organizacja regionalnego wesela. Wesele folkowe łączy w sobie staropolskie tradycje ze współczesną elegancją. Wstążki, kwiatowe wzory, można garściami czerpać z różnorodności polskiego folkloru.

3.   Wesele gwiazd, czyli motyw filmowy w praktyce.

Bogactwo kreacji, fryzur, lokalizacji, tematyczne przekąski. Wybór motywu serialowo filmowej daje wręcz nieograniczone możliwości. Wesele w zamku, z różdżkami w ręcę, w stylu Harrego Pottera, czy z pięknymi fryzurami i kreacjami niczym z Gry o tron. Wyjątkowo polecamy tematykę Mammamia – zarówno film jest powszechnie znany, jak i kto by nie chciał przetańczyć nocy w rytmach Abby?

4.   Wesele ogródkowe – plener w pełni lata.

Pomysł na niższy budżet, ale wysokie oczekiwania, to wesele w plenerze. Aranżacja przestrzeni, kwiatowe motywy, muzyka na żywo. Wesela plenerowe charakteryzują się wyjątkową subtelnością i klasą.

5.   Szalona egzotyka w ekonomicznym wydaniu.

Marzycie o egzotycznych podróżach, ale wesele za granicą nie wchodzi w grę? W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest zaaranżowanie stołów z jedzeniem z różnych obszarów świata. Stół z kuchnią azjatycką, z klasykami meksyku, ukochanymi włoskimi daniami, czy nawet amerykańskimi fast foodami, to oryginalne pomysły odchodzące od nieco już sztampowego wiejskiego stołu.

6.   Strona internetowa wesela

Żyjemy w globalnej wiosce i najczęściej goście weselni mieszkają w różnych częściach świata. Dobrym pomysłem na dostarczanie im informacji o weselu, czy zbieranie od nich informacji (np. o preferencjach żywieniowych) może być strona internetowa wykonana na zamówienie.

7.   Animacje dla dzieci… i dorosłych?

Animacje dla dzieci stają się powoli weselnym klasykiem. Jednak dorosłych, szczególnie z różnych środowisk nawet trudniej jest zabawić i zintegrować. Animator dla dorosłych, wodzirej, czy specjalne atrakcje i zabawy, mogą ułatwić towarzystwu zgranie się i wspólną celebrację.

Organizacja wesela krok po kroku – jak się nie zgubić w gąszczu przygotowań?

Przygotowania weselne składają się z bardzo wielu kroków i potencjalnie niesie ze sobą sytuacje konfliktowe. W końcu jest to zetknięcie ze sobą dwóch różnych rodzin, o innych zwyczajach, upodobaniach, preferencjach. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty, jakim jest konsultant ślubny i pozwolić sobie na odetchnięcie z ulgą. Kiedy to ktoś inny zajmuje się organizacją wesela, papierologią i bieżącymi problemami, para młoda może cieszyć się myślą o weselu, a nie martwić kolejnymi sprawami.

Napisz komentarz