Dieta przed ślubem

Dieta przed ślubem? Nie wpadnij w sidła brideoreksji!

Chcesz schudnąć przed ślubem? Nie jesteś jedyna. Okazuje się, że przechodzenie na dietę przed tą ważną ceremonią jest już niemal zwyczajem. Ale co kiedy dieta zamienia się w chorobę? Dowiedz się, jak schudnąć przed ślubem, unikając brideoreksji.

Brideoreksja – co to jest?

Brideoreksja to zaburzenie odżywiania, które dotyka odchudzające się panny młode i niestety często kończy anoreksją. Jakie ma objawy? Przede wszystkim jest to obsesyjne odchudzanie przed ślubem. Kobiety cierpiące na brideoreksję spożywają niewystarczającą ilość jedzenia, stosując głodówki lub wyniszczające diety. Ślub traci wówczas na znaczeniu – najważniejszy jest mniejszy rozmiar.

Jak schudnąć przed ślubem?

Odchudzanie to duże ryzyko. Zaburzenia odżywiania dotykają coraz większą część społeczeństwa, a panny młode są narażone szczególnie. Okres przygotowań do ślubu wiąże się bowiem z dużym stresem i presją społeczeństwa. Wtedy o brideoreksję bardzo łatwo. Zatem jak schudnąć przed ślubem? Przede wszystkim z głową.

Dieta przed ślubem

Odchudzając się na własną rękę, należy pamiętać o konsultacji z lekarzem i dietetykiem. Ta czynność jest nader istotna. Może się bowiem okazać, że istnieją jakieś przeciwwskazania do przejścia na dietę przed ślubem. Potem musisz pamiętać o umiarze. Nie stawiaj sobie nierealnych celów. Dietetycy twierdzą, że zdrowe tempo odchudzania to maksymalnie 1 kg na tydzień. Pamiętaj o tym, kiedy chcesz schudnąć przed ślubem, mając jedynie miesiąc czasu.

Jak skutecznie zapobiec brideoreksji?

Dieta przed ślubem może, ale nie musi wiązać się z ryzykiem. Skutecznym sposobem zapobiegania brideoreksji jest wykupienie sprawdzonego cateringu dietetycznego, takiego jak dieta pudełkowa w Łodzi.

Wybierając catering dietetyczny, masz pewność, że dieta przed ślubem będzie zdrowa i opracowana przez profesjonalistów. Nie ma mowy o niedoborach czy obsesji odchudzania. Posiłki są zbilansowane, dzięki czemu przyszła panna młoda nie chodzi głodna, a efekty przychodzą właściwie same.

Nie daj się brideoreksji!

Catering dietetyczny jest dobrą formą zapobiegania, ale nie jest lekiem. Jeżeli masz problem z zaburzeniami odżywiania lub podejrzewasz u siebie brideoreksję, skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, dieta przed ślubem to tylko pewien etap – najważniejsze jest przecież to, że wychodzisz za miłość swojego życia.

Napisz komentarz