Jak dobrać kolczyki do sukni ślubnej? Poradnik dla przyszłej panny młodej

Jak dobrać kolczyki do sukni ślubnej? Poradnik dla przyszłej panny młodej

Ślub to bardzo ważny dzień i wyjątkowe wydarzenie, podczas którego każda panna młoda chce czuć się wyjątkowo. Jej wygląd jest niezwykle ważny – to właśnie w tym dniu jest ona w centrum uwagi, a wszystkie oczy gości skierowane są właśnie na nią. Wybór biżuterii jest niezmiernie istotny, bo to właśnie ona dopełnienia całości wyglądu. Sprawdź, jakie kolczyki będą pasować Ci w tym ważnym dniu!

Ustal, w jakim stylu będziesz ubrana

Wybierając suknię ślubną, musisz być konsekwentna i sprawić, aby całość kreacji i dodatków tworzyła ze sobą spójną całość. Biżuteria jest nieodłącznym elementem wyglądu panny młodej podczas ślubu – nawet najbardziej strojna suknia potrzebuje tego uzupełnienia. Warto jednak zachować odrobinę umiaru. Jeśli Twoja suknia jest bogato zdobiona, szczególnie w górnej części sukni warto zrezygnować z dodatkowej ozdoby na szyję. Ozdobne kamyczki, cyrkonie czy koronka w zupełności wystarczą! Nie można zapomnieć jednak o kolczykach – te pasują zawsze, niezależnie od tego, czy suknia jest skromna, czy bogato zdobiona.

Kolczyki dopasowane do kształtu twarzy

Po wyborze odpowiedniej sukni i ustaleniu, jaka biżuteria będzie niezbędna, warto zastanowić się jaki kształt i rodzaj kolczyków będzie idealny. Warto podkreślić, że nie wszystkie modele pasują do każdego owalu twarzy, a także do wykonanej fryzury. Na co należy zwrócić uwagę?

Panie o kwadratowej twarzy, czyli z mocnymi rysami twarzy i dość szeroką żuchwą powinny postawić na dość opływowe kształty kolczyków, które w łatwy sposób wysmuklą twarz. Dla pań, które mają trójkątną twarz, czyli posiadają dosyć szerokie czoło, niewielki podbródek i widoczne kości policzkowe, polecane są kolczyki ślubne w kształcie łezki. W przypadku okrągłej twarzy, która sprawia wrażenie dosyć pełnej, warto postawić na wiszące, długie kolczyki. W ten sposób osiągniemy efekt optycznego wyszczuplenia twarzy. 

Mając świadomość rodzaju własnej twarzy, łatwiej będzie nam wybrać odpowiedni rodzaj kolczyków, który nie będzie podkreślać naszych niedoskonałości. W tym dniu panna młoda musi wyglądać olśniewająco, dlatego każdy, nawet najmniejszy detal musi być przemyślany.

Dobierz odpowiedni kolor biżuterii do sukni ślubnej

Nowoczesna moda daje wiele możliwości również w dodatkach ślubnych. Zazwyczaj dla panien młodych polecane są srebrne i złote dodatki, które oczywiście są klasyką i zawsze się sprawdzają, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby móc wybrać inny kolor biżuterii. Mimo wszystko coraz częściej odchodzi się od tych tradycyjnych przekonań. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientek, projektanci tworzą coraz nowsze wzory biżuterii ślubnej.Ciekawym rozwiązaniem są różnorodne kolory kolczyków – w kolekcji Swarovskiego znaleźć można kolczyki do ślubu w kształcie kryształków w odcieniach różu czy błękitu. Warto postawić na coś zupełnie innego i zaskoczyć swym wyglądem przybyłych gości.

Napisz komentarz