kolczyki

Jak dobrze dobierać i nosić złote kolczyki?

Złota biżuteria jest często oczekiwanym prezentem przez kobietę. Te wykonane ze szlachetnego materiału ozdoby mogą poprawić wizerunek, dodać mu elegancji. Prawidłowo dobrana nadaje się do codziennego użytku. Z całej kolekcji najczęściej poszukiwane są złote kolczyki. Jeśli kobieta ma przebite uszy, warto pokusić się o taki wybór w sklepie jubilerskim.

Jakie kolczyki można zauważyć w sklepach?

Podstawowa wiedza na temat doboru biżuterii może zaoszczędzić wielu przykrych sytuacji. Gdy trzeba się zmierzyć z wyborem kolczyków, trzeba nauczyć się dopasować je prawidłowo do kształtu twarzy, do preferowanego stylu, do danej sytuacji. Złote kolczyki w sklepach jubilerskich mogą występować w różnych postaciach, są to na przykład kolczyki: wiszące, sztyfty, długie pionowe, koła.

Twarze mogą być okrągłe, owalne, kwadratowe. Biżuterią można nadać jej nowego wyrazu, optyczne wydłużyć jej kształt lub nieco zmiękczyć rysy. Nie wszystkie modele sprawdzą się też do stylizacji dziennych, te bardziej ozdobne, z drogocennymi kamieniami będą odpowiednie na wieczór.

Jak prawidłowo dobierać do kształtu twarzy?

Złoto będzie idealne dla tych pań, które mają ciepłą karnację, pięknie podkreśli one jej koloryt. Osoby z okrągłą twarzą powinny stawiać bardziej na kolczyki, które ją wydłużą, mogą być to elementy długie, wiszące, sprawdzą się też kanciaste, geometryczne kształty, czyli na przykład kolczyki w kształcie trójkątów czy kwadratów.

Owalne twarze mogą pozwolić sobie na nieco większy wybór, kolczyki mogą mieć różną długość, także dobrym rozwiązaniem mogą być tutaj nausznice, czy nieco przeskalowane elementy biżuteryjne, na przykład duże koła. Jeśli takie panie chciałyby nieco skrócić swoją owalną twarz, wówczas kiepskim rozwiązaniem będą długie wiszące elementy. Twarze, które są ułożone w kształt trójkąta lub koła, często dobrze prezentują się, gdy w uszach występują niewielkie sztyfty. Jest to dobry wybór dla większości kobiet, niewielkie sztyfty, będą idealne na dzień, gdy trzeba ograniczać ilość biżuterii.

Jak nosić złote kolczyki?

Przekonanie się do noszenia złotej biżuterii nie jest trudne. Drobne ledwo widoczne kolczyki w uszach pozwolą na pokonanie swoich wątpliwości. Często kobiety nie czują się dobrze w biżuterii w trakcie dnia, w czasie wykonywania swoich codziennych obowiązków czy to w domu, czy w pracy. Takie niewielkie ozdobne elementy w uszach nie będą przeszkadzały, przeciwnie dodadzą pewności siebie, sprawią, że twarz będzie się dobrze prezentowała.

Złoto rozjaśnia cerę, dodaje jej blasku. Nie trzeba dużej ilości biżuterii na ciele, żeby można było to poczuć. Na wieczór i na wielkie wyjścia warto przekonać się do bardziej widocznych propozycji, między innymi złotych kolczyków wiszących lub tych, które mają duże drogocenne kamienie. Unikatowe mogą okazać się też te kolczyki, które zawierają cyrkonie. Prawidłowo zrobione będą mogły być dobrym elementem ozdobnym na wiele lat, niezależnie od częstotliwości użytkowania tej biżuterii. W czasie wybierania warto decydować się na czyste złoto.

Napisz komentarz