taniec Pary Młodej

Jak oczarować gości weselnych, czyli garść sposobów na niezapomniane wesele

Każda Para Młoda marzy o tym, by ich wesele było jedyne w swoim rodzaju oraz, by ich przyjaciele i rodzina wspominali je jako najlepsze, na jakim byli w życiu.  Prezentujemy zatem zestawienie pomysłów na urozmaicenie wesela, które sprawią, że będzie ono wyjątkowe. Sprawdź nasze inspiracje i porady!

Restauracja na wesele

Wybór miejsca na przyjęcie jest sprawą indywidualną, wszystko zależy od gustu Narzeczonych. Jednak należy kierować się przy nim pewnymi wytycznymi. Przede wszystkim, najważniejszym kryterium determinującym wybór sali jest jej metraż. Jej wielkość powinna być dopasowana do ilości zaproszonych gości. Ścisk na parkiecie to ryzyko podeptanych stóp i innych urazów, a z drugiej strony, ogromne przestrzenie przy garstce gości bawiących się również nie wyglądają zbyt dobrze. Świetnie, kiedy stoliki gości oraz miejsce do tańczenia jest w jednej sali tak, by goście mieli ze sobą kontakt wzrokowy. Jest to szczególnie ważne w przypadku, kiedy mamy sporo gości starszych, którzy z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w szaleństwie na parkiecie. Wówczas dodatkową rozrywką jest dla nich obserwacja osób tańczących.

Ważny jest również wystrój sali. Najlepiej, jest jeśli lokal na wesele jest niebanalny sam w sobie, pozwoli to pominąć dodatkowe dekoracje i tym samym zaoszczędzić budżet. Wystarczy wówczas inwestycja w kwiaty i wyjątkowy klimat gotowy. Obecnie coraz więcej lokali zaczyna zwracać szczególną uwagę na tę kwestę. Jeśli planują Państwo wesele w Warszawie, warto odwiedzić Restaurację Kameralną – świetny metraż, przepiękny wystrój, wyjątkowy klimat, doskonała obsługa – idealne miejsce na wesele. Rzeszów również oferuje ogrom fantastycznych miejsc do organizacji przyjęcia weselnego. Jednym z nich jest Hotel Prezydencki organizujący eleganckie wesela w dowolnej aranżacji i stylu.

Najpiękniejsza Panna Młoda

Ważne, by nie zapomnieć, że nie zawsze „na bogato” równa się „pięknie”. Każda przyszła Panna Młoda marzy o tym, by wyglądać na swoim weselu zjawiskowo i oczarować gości,  zapominając często o tym, że często mniej znaczy więcej. Klasyczna suknia ślubna, piękny makijaż dopasowany do urody panny młodej, tradycyjny welon lub dyskretne dodatki do włosów, oraz subtelny manicure ślubny sprawią, że olśni ona w tym dniu zarówno swojego męża, jak i wszystkich gości.

Oprawa muzyczna

Bez względu na to, czy wybór padnie na zespół weselny, czy na DJ-a z wodzirejem, pamiętajcie, że muszą być to osoby otwarte, łatwo nawiązujące kontakt z gośćmi, energiczne, optymistyczne. Przy tym profesjonalne i odpowiedzialne.  Jeśli chodzi o styl muzyczny, to wiadomo, że ilu ludzi tyle gustów. Niemniej jednak warto pozwolić gościom na wybór muzyki i „zamawianie” piosenek. Nic bardziej nie zniechęca do Młodych, niż tekst od DJ-a „Państwo młodzi zabronili grać taką muzykę”.

Bardzo ważne, by ustalić z prowadzącym scenariusz imprezy – w szczególności dotyczy to zabaw. Profesjonalny zespół czy wodzirej zaproponuje zestaw niebanalnych atrakcji i zabaw, z których każda para z pewnością zdoła wybrać coś dla siebie.

zespół muzyczny na wesele i ślub

Fotografia ślubna i kamerzysta

Film oraz zdjęcia ślubne to najważniejsze pamiątki z Waszego wesela.  Dron, teledysk, retrospekcja, reportaż – to tylko część opcji, z jakich możesz skorzystać. Co ciekawe – część osób rezygnuje z kamerzysty na weselu na rzecz samego fotografa, odbierając sobie tym samym szansę szansę na fantastyczną pamiątkę generującą najpiękniejsze wspomnienia i przywołującą największe emocje.

Fotografia ślubna to temat rzeka, począwszy od sesji narzeczeńskich, przez relacje z przygotowań do uroczystości, ze ślubu, z imprez weselnych, aż do sesji ślubnych. Fotografowie prześcigają się w pomysłach na jedyne w swoim rodzaju zdjęcia. Każdy artysta ma swój własny styl, zatem dobrze jest poprzeglądać wcześniej portfolia fotografów i wybrać takiego, którego prace zrobią na Was największe wrażenie.

zdjęcie ślubne wykonane przez fotografa

Dodatkowe atrakcje weselne

Obecnie na rynku jest ogromny wybór różnego rodzaju usług, które pozwolą uatrakcyjnić ten wyjątkowy dzień.  Jeśli jesteście fanami „wielkiego wejścia” to doskonale sprawdzi się tu luksusowy samochód, który sprawi, że goście oniemieją. Obecnie na rynku jest wiele profesjonalnych firm oferujących wynajem samochodu do ślubu. Dla wszystkich fanów motoryzacji i amatorów wyjątkowych samochodów, wynajem samochodu do ślubu będzie dobrym pomysłem.

Iluzjonista na wesele ostatnimi czasy robi furorę wśród atrakcji weselnych. Jest to świetny pomysł na urozmaicenie wieczoru – atrakcyjny performens przyciągnie uwagę i pozwoli odpocząć od szaleństw na parkiecie.

Animacje dla dzieci to niemalże must have każdego wesela, na którym bawią się również najmłodsi goście. Jest to dla nich fantastyczna atrakcja, a dla ich rodziców chwila wytchnienia i czasu dla siebie i innych gości. Oferta firm animacyjnych jest tak bogata, że żadne dziecko nie ma prawa nudzić się na weselu.

Ostatnimi czasy na weselach króluje również zumba oraz pokazy i animacje taneczne dla Gości. Jeśli chcesz zapewnić przyjaciołom oraz rodzinie dodatkowe atrakcje na weselu to koniecznie skorzystaj z tego pomysłu. Parkiet płonie;)

Alkohol

Od kilku już sezonów niezwykłą popularnością cieszą się drink bary oraz domowej roboty nalewki. Te drugie zwłaszcza, mogą również okazać się fantastycznym pomysłem na prezenty dla gości. Wystarczy je przelać do osobnej, dedykowanej butelki. Weselne prezenty dla gości to już tradycja oraz miły gest wdzięczności za obecność i życzliwość. Zatem, jeśli macie w rodzinie specjalistę w produkcji domowych alkoholi to warto skorzystać z jego pomocy i przygotować różne rodzaje nalewek do weselnego kącika z alkoholem lub na upominki dla gości od Pary Młodej.

Jeśli jednak jesteście zwolennikami tradycyjnego alkoholu, możecie rozważyć drink bar na wesele. Profesjonalny barman zadba o różnorodność oferty i wrażenia wizualne. Świetnym pomysłem jest również zaproponowanie kilku spersonalizowanych drinków np. Pani Młoda, Pan Młody, czy Super Gość.

barman z drinkiem

Wyjątkowe wesele poprzedza wyjątkowy ślub, dlatego ważna jest organizacja zarówno pierwszej jak i drugiej części. Jeśli planujesz wesele i chcesz, by ten dzień był jedyny w swoim rodzaju, wybierz mądrze. Dotyczy to zarówno sali, oprawy muzycznej, jak i ilości oraz jakości atrakcji dodatkowych.  Nie zapomnij, że całą imprezę poprzedza ślub, kiedy to będziesz przysięgać ukochanej osobie miłość dozgonną. Sam ten fakt już sprawi, że będziesz emanować szczęściem, które będzie się również udzielało Twoim Gościom, dzięki czemu impreza na pewno zapadnie w ich pamięci na długo.

Napisz komentarz