Jak wybrać nawilżające krople do oczu

Jak wybrać nawilżające krople do oczu?

Oczy, tak jak każdy inny narząd w naszym ciele wymagają regularnej pielęgnacji. Szczególnie w dobie rozwoju technologicznego narażone są one na różne schorzenia – między innymi zespół suchego oka. Jak prawidłowo dbać o oczy, aby służyły nam bezproblemowo przez całe życie?

Prawidłowa pielęgnacja oczu

Uczucie piasku pod powiekami, ból, dyskomfort czy pieczenie oczu dotyka coraz więcej ludzi. Powodem jest spędzanie dużej ilości czasu przed ekranami urządzeń elektronicznych. Jak pokazują statystyki – młodzi ludzie w wieku od 18 do 29 lat korzystają z komputerów przynajmniej przez 6,5 godziny dziennie. Dokuczliwe objawy nasilają się latem i zimą – przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach i centralne ogrzewanie przyczyna się do nadmiernego wysuszania powietrza. Te wszystkie czynniki powodują, że powierzchnia naszego oka nie jest wystarczająco nawilżana przez film łzowy. Pojawia się uczucie suchości, a następnie swędzenie, pieczenie i inne przykre dolegliwości. Czy można temu zapobiec? Jak najbardziej!

Nawilżające krople do oczu

Nawilżające krople do oczu to podstawa codziennej pielęgnacji. W ich składzie znajdziemy głównie wodę i polimery – czyli środki, które zatrzymują ją na powierzchni oka. Może to być kwas hialuronowy, roztwór karboksymetylocelulozy czy dekspantenol. Składniki te mają za zadanie zapobiegać wysychaniu gałki ocznej, odżywiać ją i nawilżać. Szczególnie godne polecenia są krople do oczu z hialuronianem sodu. Dzięki jego właściwościom na powierzchni rogówki zostaje utworzona równomierna warstwa ochronna, która nie zaburza widzenia. Zapewnia ona długotrwałą ulgę, zmniejszając uczucie dyskomfortu, a tym samym poprawiając komfort życia.

Formuła taki preparatów doskonale imituje naturalny płyn łzowy, dlatego mogą one być używane kilkukrotnie każdego dnia przez długotrwały okres. Warto jednak stawiać tylko na produkty, które pozbawione są substancji konserwujących. Chemiczne dodatki potrafią przyczyniać się do podrażnień oraz powodować uciążliwą reakcję alergiczną. W efekcie zamiast nawilżać oko i przynosić ulgę, powodują jego przesuszanie.

Renomowaną marką, w ofercie której znajdziemy produkty do pielęgnacji oczu bez konserwantów, jest Pharm Supply (https://pharmsupply.com.pl/). Wyróżnia ją innowacyjność i stosowanie naturalnych substancji, takich jak ekstrakt z rumianku, propolisu czy aloesu. Wiele produktów przeznaczonych jest dla osób stosujących soczewki kontaktowe. Nawilżające krople dedykowane takim pacjentom nie wejdą w reakcję ze szkłem kontaktowym oraz pomogą jeszcze skuteczniej i szybciej pozbyć się nieprzyjemnych objawów.

Napisz komentarz