Laserowa Depilacja nóg - czy warto ją wykonać?

Laserowa Depilacja nóg – czy warto ją wykonać?

Stale wrastające włoski, podrażnienie skóry i to ciągłe zmienianie maszynek do golenia. Czy znasz to uczucie? Jeżeli tak, nie jesteś jedyna. Wiele kobiet ma taki problem i szuka skutecznego rozwiązania. My  proponujemy Ci, żebyś zastanowiła się nad tym, jak to by było mieć idealnie gładką skórę, już na stałe. Wspaniale to sobie wyobrazić prawda? Jest na to prosty i sprawdzony sposób! Depilacja laserowa! Wiele Pań decyduje się z niej korzystać. Efekty są widoczne już po kilku zabiegach, jednak ostateczną ilość sesji, którą trzeba wykonać przy tym zabiegu ustala indywidualnie kosmetolog podczas dermokonsultacji, zwykle jest to ok. 6.

W jaki sposób powinnaś przygotować się do depilacji laserowej nóg?

Zanim zdecydujesz się na wykonanie u siebie zabiegów depilacji laserowej nóg, powinnaś wiedzieć, jak się odpowiednio do niej przygotować. Przede wszystkim przynajmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem, musisz całkowicie zrezygnować z wyrywania włosów woskiem czy pęsetą. Jedyne, na co możesz sobie pozwolić to golenie włosków tradycyjną maszynką. Dotyczy to także przerw pomiędzy kolejnymi zabiegami depilacji laserowej.

Jak wygląda pierwsza wizyta w salonie depilacji?

Pierwsza wizyta w salonie to dermokonsultacja podczas, której kosmetolog ogląda Twoją skórę i obecne na włoski, dostosowuje parametry lasera oraz wykonuje pierwszą próbę laserową. W trakcie rozmowy z kosmetologiem zostają omówione i wykluczone ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Jeżeli okaże się, że nie ma przeciwwskazań a próba laserowa przebiegnie pomyślnie, to możesz zapisać się na zabieg depilacji laserowej.

Czy depilacja laserowa nóg boli?

No właśnie, co do tej pory powstrzymywało Cię przed decyzją o depilacji laserowej? Może bałaś się bólu? Jeżeli tak, to możesz być spokojna. Depilacja laserem Light Sheer jest bezbolesna. Niewielki dyskomfort w postaci silniejszego odczuwania ciepła podczas zabiegu jest eliminowany jest poprzez zastosowanie specjalnych woreczków z lodem.

Skóra po zabiegu depilacji laserowej

Bezpośrednio po depilacji skóra może być zaczerwieniona. To bardzo normalny objaw i absolutnie nie musisz się nim przejmować. Bardzo dobrze jeżeli po zabiegu i pomiędzy kolejnymi wizytami w salonie depilacji zaopatrzysz się w panthenol lub alantan, po którym Twoja skóra będzie się znacznie szybciej regenerować. Pamiętaj, żeby po zabiegach depilacji nie możesz stosować peelingów złuszczających, a także kosmetyków na bazie alkoholu. Skóra po depilacji jest bardzo delikatna i wymaga specjalnego traktowania.

Pomiędzy sesjami depilacyjnymi przy użyciu lasera tak, jak wspomnieliśmy wcześniej koniecznie pamiętaj o tym, żeby nie stosować innych form usuwania niechcianego owłosienia poza maszynką. Pomiędzy zabiegami  nie wolno chodzić do solarium, ani korzystać z żadnych dostępnych form opalania.

Napisz komentarz