Luksusowa podróż poślubna

Luksusowa podróż poślubna? Sprawdź najciekawsze kierunki

Podróż poślubna powinna być wyjątkowa. Dlatego warto pozwolić sobie na odrobinę luksusu i wybrać się do odległych krajów, które na co dzień są raczej niedostępne dla turystów. Taka podróż pozwoli spędzić ten wyjątkowy czas we wspaniałym miejscu, a także poznać ciekawe kultury i zabytki świadczące o ich świetności. Jakie miejsca są najbardziej godne uwagi? Gdzie warto wybrać się na podróż poślubną?

Kiedy najlepiej wybrać się w podróż poślubną?

To, kiedy najlepiej wybrać się w podróż poślubną dużo zależy od tego, gdzie chce się wybrać. Zazwyczaj Młodzi decydują się na wyjazd od razu po ślubie. Niekiedy jednak warto przełożyć wycieczkę, gdyż jak się okazuje, niektóre miejsca najlepiej odwiedzić, kiedy u nas panuje zima. Przykładem mogą być tutaj chociażby kraje azjatyckie takie jak Wietnam, Kambodża czy Tajlandia. Kiedy u nas panuje zima, tam jest przyjemnie ciepło, więc można nacieszyć się słońcem i idealną pogodą do zwiedzania starożytnych zabytków oraz odpoczynku na plaży. Jeżeli planujesz swoją podróż poślubną na miesiące zimowe, sprawdź najpopularniejsze kierunki, które zostały opisane w artykule 5 wyjątkowych miejsc na zimową podróż poślubną. Pamiętaj, jednak o tym, że końcówka zimy u nas to początek okresu deszczowego w wielu południowo-wschodnich krajach Azji. Zawsze też przed dokładnym zaplanowaniem takiej wyprawy możesz skonsultować się z pracownikiem biura podróży, który podpowie, kiedy najlepiej wybrać się w dany region świata.

Luksusowy wypoczynek na plaży – postaw na wyspy Oceanu Indyjskiego

Obecnie do najchętniej wybieranych kierunków na luksusową podróż poślubną zalicza się przede wszystkim wyspy położone na Oceanie Indyjskim. Ich popularność wynika przede wszystkim z tego, że turystom oferują przepiękne plaże. Praktycznie każda z nich zasługuje na miano rajskiej. Wyspy takie jak Malediwy, Seszele czy Zanzibar to doskonałe miejsce przede wszystkim dla osób, które chcą odpocząć w jednym miejscu. Marzą o długim pobycie na plaży i noclegu w 5-gwiazdkowym hotelu. Te rejony to także wiele możliwości dla miłośników pieszych wycieczek wśród niesamowitej przyrody. Na wyspach można spotkać ogrom gatunków endemicznych – charakterystycznych dla danej wyspy. Tamtejsze wody to też dobra okazja do nauki nurkowania. Rafy koralowe otaczające ląd to dom dla ponad 900 gatunków zwierząt morskich, które można spotkać w czasie pływania pod wodą.

Podróż poślubna do krajów azjatyckich – idealna propozycja dla miłośników historii, aktywnego wypoczynku i dobrej kuchni

Idealna podróż poślubna to według Ciebie połączenie zwiedzania i poznawania nowych kultur z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu? Zatem wybierz się do jednego z krajów azjatyckich. Obecnie do najciekawszych kierunków w tym regionie zalicza się między innymi Wietnam, Kambodża, Mjanma (Birma) czy Tajlandia. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się również Japonia, która fascynuje świat zachodni od setek lat. To właśnie tutaj idealnie widać zderzenie dwóch światów – nowoczesnego oraz przepełnionego dawną tradycją.

Napisz komentarz