Marzy Ci się wesele w stodole? Sprawdź, gdzie szukać stodół weselnych

Śmiało można powiedzieć, że wesele w stodole to trend, który małymi kroczkami podbija na nasz rynek. Jeśli marzysz o weselu bliskim naturze, w klimacie rustykalnym czy vintage, na szczęście istnieje w Polsce kilka miejsc, które pozwolą Tobie i Twoim gościom na prawdziwą wycieczkę w czasie. Sprawdź, gdzie w naszym kraju możesz zorganizować wesele w stodole!

 

Niestety, choć sale weselne wyrastają jak grzyby po deszczu, te prawdziwie alternatywne miejsca na przyjęcie nadal są rzadkością. Przy organizacji wesela w stodole trzeba zatem liczyć się z niedogodnością, jaką może stanowić dojazd w stosowne miejsce. Dla ułatwienia nasz przegląd podzieliśmy na północny i południowy region Polski. Gdzie zatem można znaleźć stodołę na wesele i co warto wiedzieć o tych miejscach?

 

Stodoły na wesele – północny region Polski

Pisaliśmy już o tym przy okazji artykułu o weselu w stylu rustykalnym, że na taką konwencję decydują się częściej młode pary z dużych miast. Nic więc dziwnego, że na północy naszego kraju najwięcej stodół na wesele znajduje się w okolicach Warszawy.

 

Stodoła Wszystkich Świętych zwana Oczyszczalnią (Teresin, niedaleko Warszawy)

Przeglądając zdjęcia z wesel, które odbyły się w tej stodole, nie sposób się nie zakochać. Miejsce jest nad wyraz klimatyczne i położone w urokliwej okolicy, gdzie można spędzić czas, wylegując się na leżakach nad stawem. Nieco surowe, ceglano-drewniane wnętrze daje niezliczone możliwości aranżacyjne, a przyjęcie na pewno będzie stanowiło niezapomniane przeżycie dla gości.

Zobacz profil Stodoły Wszystkich Świętych

sws-01

sws-02

sws-04

sws-05

sws-03

 

Folwark Klepisko (Nieporęt, woj. mazowieckie)

Trudno o bardziej sielską scenerię niż karczma położona nad Zalewem Zegrzyńskim. To miejsce pozwala na prawdziwą podróż w czasie i stwarza możliwość zorganizowania wesela w prawdziwie wiejskim stylu. Drewniane stropy i słomiane ozdoby przywodzą na myśl wnętrze stodoły i pozwalają poczuć sielski klimat. Największa z sal daje możliwość organizacji wesela nawet na blisko 300 osób, a w kompleksie znajduje się hotel, gdzie można ulokować przyjezdnych gości.

Zobacz profil Folwarku Klepisko

klepisko-net-16-of-20

klepisko-net-15-of-20

klepisko-net-4-of-20

tloglowna

Osada Młyńska (Oryszew-Osada, woj. mazowieckie)

Przy odważnych planach organizacji wesela w stodole nie można tego miejsca nie wziąć pod uwagę. Dobrze zachowany folwark to wyjątkowa, drewniana sala, w której można zorganizować przyjęcie marzeń. Osada, czyli stodoła i cała okoliczna zabudowa wiejska najlepiej wpisuje się w klimat wesela rustykalnego. Wystarczy rzucić okiem na zdjęcia. Jako Zespół Napięcia Przedweselnego pokazywaliśmy przykład pięknego wesela w tym miejscu: Powiedz TAK w plenerze!

Zobacz profil Osady Młyńskiej

osada-01

osada-05

osada-06

osada-04

osada-03

osada-02

 

Górki Zielone (Dębe Wielkie, woj. mazowieckie)

To miejsce stanowi kompromis pomiędzy skrajnością, jaką jest klasyczna stodoła a chęcią organizacji wesela w nieco bardziej nowoczesnym stylu. Z jednej strony mamy przepiękną, drewnianą konstrukcję i klimatyczny kominek, z drugiej – system dużych okien i przestrzeń z białymi sofami. Całość komponuje się zaskakująco dobrze, a widok za oknem przybliża do natury.

Zobacz profil Górek Zielonych

IMG_1697

IMG_1699

 

Wesele w stodole – południowy region Polski

Na szczęście mieszkańcy południa Polski nie są skazani na dalekie wycieczki, by móc zorganizować wesele w stodole. Także w tym regionie znajdzie się kilka odpowiednich i jednocześnie wyjątkowych miejsc.

 

Spichlerz (Olsztyn, koło Częstochowy)

Sala drewniana w tym miejscu idealnie wpisuje się w konwencję wesela w stodole. Wykończona w drewnie malowanym na biało nadaje wnętrzu świeżości i wyjątkowego charakteru. Ponadto zlokalizowany w Olsztynie zamek stwarza możliwość zorganizowania doskonałej sesji plenerowej.

Zobacz stronę Spichlerza

1

4

3

6

 

Folwark Wąsowo (Wąsowo, woj. wielkopolskie)

Tutejsza stodoła to wprost idealne miejsce na wesele w stylu rustykalnym. Wykończona w drewnie, ceglanych elementach i słomianych dodatkach wspaniale prezentuje się na zdjęciach. Wyjątkowy, sielski klimat sprawi, że przyjęcie w takiej konwencji pozostanie niezapomnianą przygodą zarówno dla państwa młodych, jak i ich gości. Publikowaliśmy przepiękny reportaż z wesela w tym miejscu, przypomnijcie sobie: Wesele w stylu boho.

Zobacz stronę Folwarku Wąsowo

Folwark Wąsowo

Folwark Wąsowo Stodoła

Stodoła Folwark Wąsowo

Ślub plenerowy Folwark Wąsowo

 

Bagatelka Centrum Rekreacyjno-Hotelowe (Bagatelka, woj. wielkopolskie)

To kolejne miejsce na mapie, które stanowi kompromis pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Nie jest to klasyczna stodoła, ale dobrze wpisuje się w klimat przyjęć rustykalnych, głównie ze względu na jasną kolorystykę i naturalne drewno. Surowo i nowocześnie, ale nad wyraz nastrojowo. Miejsce warte rozważenia.

Zobacz profil Bagatelki

IMG_0004

178

10921782

 

Informacja: Wszystkie zamieszczone w artykule zdjęcia pochodzą ze stron internetowych prezentowanych obiektów. 

Napisz komentarz