sukienki ślubne na miarę 2017 roku

Sukienki ślubne na miarę 2017 roku

Co roku nowy sezon zasypuje wszystkie panny młode najnowszymi kolekcjami sukienek ślubnych, spadających na nie niczym biały śnieg zimą. Super, że jest, ale jak za dużo – to się można w nim zatopić. Ambitne dziewczyny badają trendy i starając się też podążać za głosem serca, wypatrując „tej jedynej”. Sukienki ślubnej oczywiście. Jak się w tym wszystkim odnaleźć?

Tekst: Monika Kaliszewska

Śledząc rok po roku najnowsze kolekcje, zauważam, że owszem – każdy rok niesie ze sobą nowe projekty, ale w ogólnym rozrachunku trendy te są mało przełomowe. Załóżmy, że jesteś szczęśliwą (?) posiadaczką sukienki ślubnej swojej mamy czy babci. Masz w sobie na tyle odwagi i kreatywności, by w tym Dniu wyrazić siebie poprzez suknię vintage. Dobierasz do niej odpowiednią stylizację całego wesela. Okazuje się, że granice mody zatarły się z „niemodne” na rzecz „oryginalne”. Obecnie dużo bardziej cenimy spersonalizowany pomysł, niż ogólny trend. Owszem, różnicę w modzie widać na przestrzeni lat, natomiast potrzeba naprawdę dekady, by zauważyć, że moda ślubna się zmienia.

Gratka dla fanów historii mody. Ten 3-minutowy filmik prezentuje, jak się zmieniała moda ślubna na przestrzeni 100 lat! Ciekawi jesteśmy, która dekada okaże się Wam najbliższa?:) Tytuł jakże trafiony: Miłość jest zawsze w modzie.

Sukienka ślubna na miarę 2017 roku

I tak, w roku 2017, nadal mamy:

– Klasyczne kroje sukien ślubnych – te w literę A i syrenkę.

– Suknie z dekoltami (w szczególności na plecach).

– Suknie z długimi rękawami (obcisłymi, jak i rozkloszowanymi).

– Są też falbany – warstwowo ułożone w spódnicy, zakończone wyraźną zakładką lub lekko poszarpane.

– Materiały: koronki i tiule.

– Wszystko to okraszone jest mniej lub bardziej drobnymi aplikacjami: perłowymi, kryształowymi czy materiałowymi.

– Kolory: coraz śmielej biel zastępowana jest delikatnymi pastelami, w tym roku szczególnie kolorami hazelnut, nude i brudny róż. Zarówno sama sukienka może być w takim kolorze, jak i tylko jej podszewka. Kolory te, nawiązują do naturalnych odcieni naszego ciała, podkreślając subtelność stylizacji. Nadają jej lekkości, ale potrafią też być seksowne w bardzo wysublimowany sposób.

sukienka ślubna z aplikacjami

Berta Bridal Fall 2017 Collection

sukienka ślubna kolor

Dior , Chanel, Elie Saab

sukienka ślubna z tiulem
Lazaro Spring 2017 Collection

Vivienne Westwood 2017

Halfpenny London Autumn Winter 2017 Collection

 

Napisz komentarz