wesele

O co warto zadbać, aby dobrze zapamiętać swoje wesele?

Wesele to uroczystość, która wymaga kilku miesięcy intensywnych przygotowań. Zależy nam bowiem na tym, aby ten wieczór był niezapomniany. No ale co zrobić, żeby jakoś utrwalić te wspomnienia? Czy dobrym pomysłem są księgi gości na wesele? Czy zdjęcia albo film z wesela wystarczą? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Zdjęcia to podstawa

Oczywiście żadne wesele nie może się obyć bez udziału fotografa. Potrzebujemy kogoś, kto będzie towarzyszył nam od momentu przygotowań, przez ceremonię ślubną, aż po tańce na weselu. Warto przeanalizować co najmniej kilka ofert i nie kierować się wyłącznie ceną. Najważniejsze, aby fotograf czuł się swobodnie w robieniu zdjęć ludziom oraz w warunkach imprezowych. Chodzi bowiem o to, by zdjęcia były naturalne, a nie wyłącznie pozowane. Z fotografem można dodatkowo umówić się na wykonanie sesji po ślubie oraz sesji narzeczeńskiej. Szczególnie udane zdjęcia można potem wkleić do księgi gości na wesele. Dzięki temu będziemy mieli piękną pamiątkę.

Czy warto robić film?

Wiele par młodych decyduje się również na zrobienie filmu ze ślubu i wesela. To tak duży wydatek jak wynajęcie fotografa, więc należy się nad tym dobrze zastanowić. Oczywiście współczesne filmy z wesela nie przypominają tych sprzed dziesięciu i dwudziestu lat, kiedy filmy nie były w żaden sposób obrabiane, a potem oglądało się je godzinami. Współczesne filmy z wesela mają nie więcej niż 15 minut i stanowią połączenie najciekawszych ujęć i momentów. Dodatkowo filmy urozmaicane są świetna muzyką, dzięki której cały obraz staje się bardzo atrakcyjny dla odbiorców. W co jeszcze warto zainwestować? Może w księgi gości na wesele?

Księgi gości – utrwalanie wspomnień

Świetnym sposobem na utrwalenie wspomnień są również księgi gości na wesele. Nasza rodzina i znajomi mogą się w nich nie tylko wpisać, ale jednocześnie wkleić zdjęcie. Doskonałym pomysłem jest połączenie księgi gości z fotobudką. Zainteresowani najpierw robią sobie zdjęcie, które jest od razu wywoływane, a potem wklejają do księgi gości, dopisując życzenia dla pary młodej albo coś miłego w ramach tej szczególnej okazji. Gdzie kupić specjalne księgi gości na wesele? Na pewno znajdziemy je w sklepach z akcesoriami ślubnymi i wszelkimi tematycznymi dekoracjami.

Drobne upominki dla gości

Dodatkowo warto zadbać o to, by nasi goście zyskali miłe wspomnienia z tej szczególnej uroczystości. Można to zrobić chociażby poprzez spersonalizowane prezenty. Dobrym pomysłem są chociażby małe sakiewki z cukierkami i ze zdjęciem pary młodej albo rodzaj laurki z podziękowaniem za przybycie.

Napisz komentarz