Ślub - najpiękniejszy dzień w życiu

Ślub – najpiękniejszy dzień w życiu

Planując najbardziej wyjątkowy dzień w swoim życiu, zwracamy uwagę na wiele szczegółów. Chcemy, aby ten dzień był najpiękniejszy, niezapomniany i niczym niezakłócony. Przygotowania do ślubu, wymagają od narzeczonych, podejmowania wielu ważnych decyzji, nie tylko w kwestii organizacji przyjęcia, ale również w doborze stroju, fryzury czy biżuterii.

Obrączki – symbol miłości

Obrączki to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów związanych z tym wydarzeniem. Ozdabiają dłoń i są symbolem zawarcia małżeństwa. Stanowią jeden z elementów ślubnej tradycji. Błyszcząc na palcu, przypominają o ślubowaniu miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej. Wybierając obrączki zwracamy uwagę głównie na ich wygląd, tak aby odpowiadały naszemu gustowi. Warto jednak pomyśleć o względach praktycznych, ponieważ jest to element biżuterii, który znajduje się na dłoni przez cały czas, więc nie może przeszkadzać przy wykonywaniu codziennych obowiązków. Musi być wykonana z wytrzymałego, nieuwierającego materiału, który nie będzie zaczepiał i ranił palców. Będzie pozostawał na nich przez nawet kilkadziesiąt lat, dlatego tak ważna jest, odporność na zarysowania.

Z kamieniami lub grawerem

Wybór obrączek ślubnych jest niesłychanie duży. Od klasycznych, prostych wzorów, po te w bardziej ekstrawaganckim stylu. Zdecydowanie każdy znajdzie coś, co zaspokoi jego oczekiwania. Najbardziej popularny kruszec, z jakiego wykonuje się ślubne obrączki to złoto, które jest niewątpliwie ponadczasowe, lecz to nie jedyny materiał. Do wyboru mamy również srebro, tytan czy platynę, najbardziej prestiżową wśród metali. Najczęściej wykonane są one z jednego tworzywa, jednak mogą być również łączone z różnymi materiałami. Obrączki ozdabiać można w przeróżny sposób, a do najbardziej popularnych należą: rodowanie, ozdabianie kamieniami szlachetnymi bądź półszlachetnymi czy obrączki z grawerem. Grawer może występować na wewnętrznej bądź zewnętrznej stronie biżuterii.

Niektóre wzory są delikatne, dyskretne, mało widoczne, inne zwłaszcza te zewnętrzne, bardziej rzucające się w oczy. Mogą pojawić się pod postacią wyciętej linii, na całej długości pierścionka lub na całej powierzchni obrączki. Wewnątrz zazwyczaj graweruje się napis, na przykład jakąś sentencję, imię ukochanej lub ukochanego czy datę ślubu.

Obrączki z grawerem mogą być nie tylko symbolem zawarcia sakramentu małżeństwa. Wygrawerować można także symbole chrześcijańskie: krzyż lub różaniec. Dostępna jest również kolekcja obrączek z wkomponowanymi kolorowymi emotikonami. Obrączki z grawerem to propozycja zarówno dla pań, jak i panów.

Napisz komentarz