Ślub w kościele

Ślub w kościele – kilka słów o ozdobach i dodatkach

Ślub w kościele to niewątpliwie niepowtarzalne wydarzenie. Wymaga zatem odpowiedniej oprawy. Nie chodzi przy tym wyłącznie o uroczyste stroje pary młodej i nastrojową muzykę w tle. Należy również zadbać o wystrój i dodatki. Co może się przydać? Kwiaty, wstążki, koronkowe serca czy wystrzałowe tuby konfetti?

Świeże kwiaty

Myśląc o ślubie na pewno oczami wyobraźni widzimy parę młodą przed kościołem, a po jej prawej i lewej stronie znajomych, trzymających wystrzałowe tuby konfetti. Taki jest jednak finał tej uroczystości, a przecież ważne jest przede wszystkim to, co dzieje się w samej świątyni. Jak powinien wyglądać wystrój kościoła? Na pewno absolutną podstawą są świeże kwiaty. W zależności od preferowanego stylu może być ich więcej lub mniej, mogą być to róże, lilie albo inne, mieszane kwiaty. Wszystko zależy od własnej inwencji. Na pewno w bogato zdobionych świątyniach nie można przesadzać z liczą dodatków. Wystarczy wówczas drobny, kwiatowy akcent. W nieco bardziej ascetycznych i prostych wnętrzach można już pozwolić sobie na odrobinę kwiatowego szaleństwa.

Świece i lampiony

Kwiaty i wystrzałowe tuby konfetti to elementy, o których najczęściej myślimy w kontekście ślubu. Bardzo efektownym dodatkiem są jednak również świece i lampiony. Wówczas można w świątyni zastosować minimalistyczną wersję oświetlenia. Będzie z pewnością romantycznie i nastrojowo. Decydując się na świece trzeba jednak pamiętać o tym, by ustawić je w bezpiecznym miejscu. Wiele par marzy o kościele wypełnionym ciepłym światłem świec. Może być ono jednak niebezpieczne dla gości. Należy bowiem spodziewać się wielu osób, którzy będą przeciskały się między ławkami. Panie z pewnością założą długie, balowe suknie, a panowie będą trzymali bukiety kwiatów i prezenty, które również mogą się łatwo zająć ogniem. Najczęściej problem świec rozwiązuje się zatem przez zastosowanie zakrytych lampionów.

A co z tym konfetti?

No i nie można zapominać o konfetti. Najważniejszym zdjęciem z uroczystości będzie bowiem to, zrobione tuż po wyjściu z kościoła. Na tę okazję idealnie sprawdzą się natomiast wystrzałowe tuby konfetti. Może z nich wypadać tradycyjne konfetti, ale też płatki kwiatów albo papierowe serduszka. W sklepach znajdziesz różnorodne rodzaje takich tub. Dostępne są zarówno mniejsze, jak i większe rozmiary. Tuby można dać przypadkowym gościom, którzy ustawią się w szpalerze tuż przed kościołem. Takie konfetti będzie świetnie wyglądało na zdjęciach. Dobry fotograf będzie potrafił uchwycić odpowiedni moment.

Napisz komentarz