Spraw, aby Twoi goście weselni poczuli się wyjątkowo

Spraw, aby Twoi goście weselni poczuli się wyjątkowo

Bez gości nie ma wesela, dlatego warto zadbać o to, by poczuli się docenieni i ważni zarówno przed, jak i w tym uroczystym dniu, jakim jest ślub. Wszystkie elementy muszą do siebie pasować, tak, by przybyli czuli, że przyjęcie zostało zorganizowane ze szczególną starannością. Bo czym byłaby piękna aranżacja ślubna bez osób, z którymi możemy cieszyć się i świętować naszą miłość?

Zaproszenie ślubne – dlaczego są tak ważne?

Zaproszenia ślubne swoim wyglądem i estetyką pozwalają na okazanie gościom szacunku, a także pokazanie planowanego charakteru wesela. Dzięki zaproszeniom nasi goście mogą dowiedzieć się, jaki styl obecny będzie na naszym przyjęciu – czy będzie on rustykalny, nowoczesny czy elegancki. Dlatego bardzo ważny przy wyborze zaproszeń jest wybór stylu zgodnie z dekoracją sali. Należy odpowiednio wcześniej zaplanować, w jakim klimacie będziemy najlepiej czuć się podczas naszego najważniejszego dnia w życiu.

Warto także wiedzieć o opcji tzw. zaproszeń przed zaproszeniem, czyli kartek save the date, by przyszli weselnicy wiedzieli wcześniej o planowanej dacie i mogli zarezerwować sobie czas. Jest to szczególnie istotne w miesiącach urlopowych. Zadbajcie o to, by najbliżsi mogli razem z wami świętować ten czas.

Wszystko na swoim miejscu

Podczas organizacji wesela niezwykle ważnym elementem jest dobre usytuowanie gości przy stołach podczas przyjęcia. To, z kim przeżyją Wasze święto, ma wpływ na to, jak się na nim będą bawić. Stąd bardzo istotnym jest dobranie odpowiednich imiennych winietek dla gości, które ułatwią ich właściwe usadzenie przy stole.

Winietki swoim wyglądem powinny być dostosowane do stylu, a także akcentu kolorystycznego wesela. Przybyli widząc swoje nazwisko nadrukowane na pięknej, nawiązującej do wyglądu sali winietce, poczują się wyjątkowo, a nawet zabiorą ją ze sobą do domu na pamiątkę. Jest to szczególnie ważne, gdy na weselu planujemy dużą liczbę osób, które nie zawsze się znają – widząc winietkę drugiej osoby, można przypomnieć sobie jej imię, bez krępującej prośby o powtórne przedstawienie się, co wpłynie także pozytywnie na integrację biesiadujących.

Weselne dodatki

Weselne dodatki dodające uroku

O charakterze przyjęcia weselnego nie świadczą tylko zaproszenia czy imienne winietki, ale także dodatki w postaci zawieszek na alkohol w tym samym klimacie czy też karty menu. Oryginalnie zaprezentuje się także plansza z układem stolików oraz personalizowane podziękowania dla gości. Ważne są także detale – nadruki na pudełkach z ciastem dla gości, pikery dołączone do babeczek lub dekoracyjne numery stolików.

Jest to miłe urozmaicenie, a także sprytne i dyskretne przemycenie akcentu stylistycznego całej ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego. Dodatki te wprowadzają porządek i harmonię na stołach weselnych. Są praktyczną ozdobą – dzięki menu goście będą wiedzieć, jakie potrawy będą serwowane oraz jaki jest harmonogram uroczystości. Pasujące stylem plany stołów przy wejściu do sali weselnej pomagają biesiadujacym w sprawnym odnalezieniu swojego miejsca. Z kolei spersonalizowane zawieszki na alkohol mogą mieć zabawną formę zachęcajacą do wznoszenia toastów i wspólnego tańca. Można na nich umieścić krótkie wierszyki, sentencje o miłości czy też datę ślubu i imiona Państwa Młodych.

Pamiętajcie, że każdy detal ma znaczenie i wpływa na odbiór całości, dlatego warto zastanowić się nad odpowiednim doborem zaproszeń ślubnych i dodatków weselnych. Dopracowana aranżacja weselnego przyjęcia będzie zapamiętana na długie lata.

Napisz komentarz