Stemple ślubne

Stemple ślubne powrotem do przeszłości

Stemple to urządzenia wykorzystywane do odciskania pewnego wzoru na papierze. Stosowane są głównie do zadań urzędniczych, a także biurowych. Obecne wchodzą do różnych dziedzin naszego życia.

Co to są pieczątki okolicznościowe?

Niektóre osoby pamiętają stemple okolicznościowe występujące w formie pamiątkowych datowników, dostępnych na przykład na poczcie. Co więcej, przez dłuższy czas obecna była moda na kolekcjonowanie stempli. Zauważyć trzeba, że pieczątki turystyczne coraz powszechniej można spotkać w różnorakich lokalizacjach w Polsce: skansenach, muzeach, izbach pamięci, punktach informacji turystycznej, a także przy zabytkach sakralnych oraz świeckich.

Podkreślić należy także fakt, że coraz częściej pojawiają się pieczątki wakacyjne, które przeznaczone są dla turystów odwiedzających jakiś region albo miasto. W takiej sytuacji traktowane są jako jedno z wielu narzędzi pozwalających na autopromocję danego miejsca. Nietypowe pieczątki okolicznościowe to tak zwane pieczątki suche (suche stemple). Określone rozwiązanie jest bardzo atrakcyjne, przede wszystkim dla najmłodszych. Elementem, który szczególnie przyciąga dzieci to części wypukłe oraz wklęsłe, które można dotykać po odciśnięciu.

Pieczątki ślubne

Co to są stemple ślubne? Ogólnie rzecz ujmując, jest to rodzaj spersonalizowanej pieczątki. Najczęściej zawierają one imiona bądź inicjały nowożeńców, datę oraz miejsce ślubu. Takie stemple stają się coraz bardziej popularne. Stosowane są do różnych celów. Najczęściej odbijane są na zaproszeniach ślubnych. Pojawiają się również na kopertach, zawiadomieniach o ślubie, bilecikach lokalizujących gości przy stole, dekoracjach stołu weselnego i innych elementach.

Ograniczeniem dla spersonalizowania stempla jest tylko wyobraźnia pary młodej. Do stempla można dobierać różnorodne rodzaje czcionek i elementy graficzne. Stemple mogą charakteryzować się wyglądem nowoczesnym lub tradycyjnym, mogą być eleganckie bądź klasyczne. Przy projekcie stempla ślubnego uwzględnia się przede wszystkim preferencje narzeczonych. Efektowne rysunki, znaki, motywy graficzne wprowadzają fantastyczny klimat. Dzięki temu wszystkie ozdoby ślubne zyskują bardziej osobisty wymiar. Stemple dodają wyjątkowości oraz indywidualnego charakteru uroczystości ślubnej.

Co zrobić z pieczątkami po ślubie?

Pieczątki ślubne mogą być wykorzystywane do korespondencji. Każde zaproszenie na imprezę może być sygnowane takim stemplem. Mogą być także stosowane jako elementy dekoracyjne podczas różnych uroczystości rodzinnych. Mogą to być dekorację na stołach, butelkach, kubkach, a także innych przedmiotach.

Napisz komentarz