welon ślubny

Welon ślubny – wynalazek starożytnych! Który wybierzesz?

Welon ślubny nie od wczoraj jest najważniejszym dodatkiem do stroju panny młodej. Jego historia sięga czasów starożytnych, w których pannę młodą całą zakrywano welonem – co miało nadać jej tajemniczości oraz dowodzić czystości i skromności. Welon symbolizował również stan przejścia z jednego etapu życia do drugiego. Małżonek podnosząc welon podczas ceremonii, odsłaniał twarz swojej wybranki i tym gestem wprowadzał ją w nowy rozdział w ich życiu.

Tekst: Olivia Beker

 

Welon ślubny to nie tylko symbol. To również piękna oprawa twarzy i zwieńczenie sukni ślubnej. Jaki wybierzesz dla siebie?

 

Welon ślubny – rodzaje

Welon klasyczny – najprostszy, nieskomplikowany i elegancki w swej prostocie. Bez kamyczków, haftów czy lamówek. Delikatny niczym mgiełka okalająca głowę Panny Młodej. Takie welony są uniwersalne – nie mając na sobie żadnych dodatkowych dekoracji i pasują do każdej sukni ślubnej, zarówno tej bogato zdobionej jak i gładkiej z mniejszą ilością ozdób. Na dodatek wyglądają ładnie w każdym kolorze. Tiul biały czy ecru, matowy czy iskrzący się brokat – każdy jeden prezentuje się elegancko i estetycznie.

Jednak nie każdą kobietę będzie satysfakcjonował prosty, klasyczny welon. Panie, które mają suknie gładkie, bez bogato zdobionych gorsetów – szukają welonów ozdobnych, które pięknie przystroją głowę i będą idealnym wykończeniem całości. Inne poszukują finezyjnych i krzykliwych rozwiązań dla wyrażenia swojej ekspresji i nadania kreacji charakteru.

Welony ozdobione różnymi dodatkami (perełki, kryształki, cekiny, taśmy dekoracyjne, koronki itp.) mogą stanowić przepiękny akcent, gdy ich wzór i rodzaj zostanie odpowiednio dopasowany do reszty stroju. Można się pokusić również o bardziej odważne pomysły i stylizacje, operując nie tylko ozdobami w postaci perełek czy koronek, ale również różnorodnymi upięciami materiału, długością czy odważnym podkreśleniem w postaci koloru innego niż biały czy ecru. Dlaczego nie?

 

Z welonem czy bez welonu?

Zatem z welonem czy bez? Klasycznym czy strojnym? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo ile panien młodych, tyle pomysłów. Ważne, aby w wybranej dekoracji czuć się dobrze, wygodnie i pewnie, a podczas spoglądania w lustro, nie móc oderwać od niej oczu 😉

 

welon ślubny

Źródło: magnoliarouge.bigcartel.com

welon ślubny

Źródło: burnettsboards.com

welon ślubny

Źródło: www.jessilivak.com

welon ślubny

Źródło: www.stylemepretty.com

welon ślubny

Źródło: www.weddingbee.com

welon ślubny

Źródło: www.greenweddingshoes.com

welon ślubny

Źródło: www.buzzfeed.com

welon ślubny

Źródło: heyweddinglady.com

welon ślubny

Źródło: www.burnettsboards.com

welon ślubny

Źródło: harpersbazaar.com

welon ślubny

Źródło: www.percyhandmade.com

welon ślubny

Źródło: heyweddinglady.com

Napisz komentarz