Wesele i ślub w lipcu – wady i zalety

Wesele i ślub w lipcu – wady i zalety

Lipiec to jeden z najpopularniejszych miesięcy na wesela i śluby. Piękna pogoda, przyroda w pełni rozkwitu i okres wakacyjny – czego chcieć więcej? Czy jednak rzeczywiście lipcowe wesela nie mają żadnych wad? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Wady i zalety wesela w lipcu

To, co najbardziej przyciąga Młode Pary do organizacji uroczystości zaślubin właśnie w lipcu, to wspaniała letnia pogoda. Jednak tutaj także kryje się największa pułapka. Wiele osób będzie zapewne zaskoczonych faktem, że w Polsce jest to najbardziej deszczowy miesiąc. Różnica między lipcem a np. kojarzącym się z ulewami listopadem polega na tym, że letnie deszcze przybierają postać gwałtownych burz, które naraz przynoszą bardzo obfite opady. Lipcowe nawałnice są na szczęście dość krótkie, ale należy liczyć się z tym, że mogą nam pokrzyżować plany na przejazd z kościoła do sali weselnej dorożką czy sesję ślubną w plenerze.

Mimo nieprzewidywalnej pogody lipiec jest jednym z najlepszych miesięcy na organizację ślubu czy wesela w plenerze. Jak zauważa Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy: „Moda na zaślubiny pod chmurką przyszła do nas z zachodu, i co roku zdobywa większą popularność. Najpopularniejszym terminem na tego typu śluby jest okres od maja do września, nie tylko ze względu na pogodę, ale także piękno letniej przyrody, która wspaniale wygląda na pamiątkowych zdjęciach z uroczystości”.

Jeśli nie mamy w planach ślubu czy wesela na świeżym powietrzu, możemy się pokusić o organizację poprawin na zewnątrz. Lato to przecież szczyt sezonu grillowego, a taka dodatkowa atrakcja na pewno przypadnie do gustu naszym gościom. Taka forma poprawin z przysmakami z grilla czy ogniska na pewno pomoże też zregenerować wszystkim siły po całonocnej zabawie.

O czym pamiętać

Planując wesele w lipcu pamiętajmy, że aura bywa kapryśna, i potrafi pokrzyżować nawet najlepsze plany. Dlatego Para Młoda powinna mieć w zanadrzu parasole oraz zadaszony środek transportu do i z kościoła. Jeśli natomiast planujemy ślub cywilny w plenerze, bardzo rozsądne jest posiadanie zapasowej sali, do której w razie burzy przeniesiona zostanie ceremonia. Niektóre domy weselne, np. wspomniany Dwór Korona Karkonoszy oferują taką opcję przy wszystkich ślubach pod chmurką.

Pamiętajmy także o drugiej stronie medalu – letnich upałach. Zamawiając napoje i menu na wesele nie mamy pewności, jak potraktuje nas aura. Zawsze jednak lepiej zabezpieczyć się i przygotować większą ilość zimnych drinków, lemoniady, lodów i schłodzonych deserów. W przeciwnym razie przyjęcie weselne może okazać się dla gości bardzo niekomfortowym doświadczeniem.

Decydując się na ślub i wesele w lipcu powinniśmy też mieć na uwadze fakt, że ze względu na popularność tego miesiąca wśród Młodych Par, ceny za wynajem sali weselnej i usługi (zespół, fotograf, stylistka itp.) są najwyższe w całym roku. Jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem, warto więc pomyśleć o wyborze innej daty na organizację tego wielkiego dnia.

Napisz komentarz