Z jakich elementów powinna się składać idealna sala weselna

Z jakich elementów powinna się składać idealna sala weselna?

Właśnie jesteś na etapie wybierania sali weselnej dla swojej własnej uroczystości ślubnej i oczywiście próbujesz wybrać ją tak, aby od samego początku przypadła ona do gustu i tobie, i twojej partnerce, i jeszcze do tego wszystkim gościom? Sprawdź zatem koniecznie, czy spełnia ona poniższe wymogi. Właśnie na tej podstawie będziesz w stanie właściwie ocenić wszystkie wynalezione sale weselne. Musisz wiedzieć, o co warto zapytać przed wynajmem sali weselnej, by potem umiejętnie i efektywnie porównywać do siebie różne miejsca, ostatecznie decydując się na to naprawdę najlepsze. Sala wywrze duży wpływ na przebieg całej imprezy.

Ogólna czystość

To absolutny „must have”. Goście na pewno nie będą bawić się dobrze, jeżeli dostrzegą, że zostali zaproszeni do mało estetycznego i niezbyt schludnego miejsca z brudnymi toaletami i ogólnym nieporządkiem. Najlepiej by było, gdybyś sam odwiedził wybrane sale weselne bez żadnej zapowiedzi. Dzięki temu ich właściciele, kierownicy czy menadżerowie nie będą mogli przygotować się do twojej wizyty, a ty sprawdzisz na własne oczy, jak dba się o czystość i higieniczność poszczególnych obiektów.

Przeczytaj też: https://wesele123.pl/porady-i-ciekawostki/porady-praktyczne/co-musisz-wiedziec-przed-wynajmem-sali-slubnej-sprawdz

Porządne oświetlenie

Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek wynajem sali na wesele, powinieneś również sprawdzić, jak prezentuje się oświetlenie w poszczególnych miejscach. To właśnie z jego pomocą na uroczystościach ślubnych wytwarza się przecież tę prywatną atmosferę i intymny nastrój, które sprawiają, że impreza staje się automatycznie czymś naprawdę wyjątkowym. Oświetlenie nie może być zbyt mocne czy agresywne. Musi subtelnie doświetlać wybrane części pomieszczenia, jednocześnie dając sobą swobodnie operować. Nie zawsze sala weselna powinna być rozjaśniona. Podczas przeprowadzania różnych zabaw trzeba będzie niemalże całkowicie zgasić wszystkie światła, a przy waszym pierwszym tańcu włączyć tylko te wybrane, by doświetlić parkiet, a przyciemnić resztę sali. Oświetlenie ma też olbrzymie znaczenie dla fotografa ślubnego. Nie da się zrobić dobrych zdjęć przy kiepskim świetle. O tym również musisz pamiętać, jeżeli zależy ci na udanej pamiątce z tego jakże ważnego dnia.

Właściwa akustyka

Kolejna kwestia, równie ważna co oświetlenie, wiąże się ze sposobem nagłośnienia sali. Sale weselne są typowymi miejscami do zabaw. Nawet w przypadku mniejszych wesel, dla których wystarczający może okazać się wynajem sali ślubnej o niewielkim metrażu, trzeba pamiętać o aspekcie rozrywkowym. Uroczystości składają się głównie z szalonych tańców do białego rana, ewentualnie jakichś dodatkowych konkursów i innych rozrywek przygotowywanych przez wodzireja. Aby to wszystko się udało, potrzebna jest specjalistyczna akustyka. Koniecznie musisz ją sprawdzić, bo będzie mieć ona bezpośrednie przełożenie na jakoś zabawy i oczywiście zadowolenie gości. Uważaj jednak również na to, by nie przesadzić z głośnością w drugą stronę. Nawet podczas zabaw goście, którzy zdecydują się pozostać przy stołach, muszą móc swobodnie rozmawiać i to bez konieczności ciągłego przekrzykiwania się. Trudno jest dogodzić zupełnie wszystkim, ale aby to uczynić, trzeba po prostu celować w pewne półśrodki – nawet w przypadku akustyki.

Napisz komentarz