8 alternatywnych pomyslow na zabawy i atrakcje weselne

8 alternatywnych pomysłów na zabawy i atrakcje weselne

Co powiecie na wprowadzenie zmian w sztandarowym planie zabaw weselnych? Czas na przełamanie stereotypów i świeżą dawkę inspiracji!

Tekst: Oliwia Beker

Wciąż na tak wielu weselach przewija się ten sam, od lat niezmienny, cykl imprezowych zabaw i atrakcji.

Grupa zabaw typu: krzesełka – dla kogo zabraknie krzesła, ten odpada. Inna: zestaw pytań do Pary Młodej siedzącej do siebie tyłem: „kto w domu będzie wynosił śmieci, on czy ona?”. Też tego nie lubicie?;)

Albo, już tradycyjne, rozpoznawanie partnerki/partnera z zawiązanymi oczami, po kolanie lub po nosie. Jak to zwykł zapowiadać wodzirej „mężczyznę po części ciała, która najbardziej wystaje… – po nosie! O ho ho…” i śmieje się w głos… Ech… Maksymalnie przewidywalne, odgrzewane kotlety niczym „Kevin sam w domu” na Święta.

Podobnie jest z atrakcjami takimi jak pokazy barmańskie, taneczne czy fotobudka, które zdążyły się tak mocno zakorzenić w portrecie weselnym, iż wydaje nam się, że bez nich wesele nie byłoby weselem. Czyżby? A gdyby tak zastąpić je czymś zupełnie odmiennym? Innym? Niespotykanym? Albo – nie musimy im całkowicie mówić „nie”, jeśli pałamy do nich sympatią, ale może by tak dodać do przepisu na zabawę nowy składnik i dobrze zamieszać?:)

8 inspiracji na wybuchowy koktajl zabaw

Poniżej znajdziecie 8 pomysłów na zabawy i atrakcje, które mogą urozmaicić Wasze wesele. Co o nich myślicie?

1. Strefa powitalna / Strefa ognia / Weselne arcydzieło – jak ją nazwiecie, to już zostawiamy Waszej własnej inwencji twórczej.

Strefa powitalna to coś, co nadaje się przede wszystkim do postawienia na zewnątrz, a więc i dla wesel odbywających się głównie wiosną/latem. Goście rzucają dartami w balony napełnione po części powietrzem, a po części farbą. Farba rozbryzguje się pozostawiając po sobie ślad na płótnie. Goście mają ubaw, a Wy swój pierwszy obraz do domu i pamiątkę z wesela!

strefa ognia

2. Koło miłosnej fortuny

Może nieco trudniejsze do wykonania, jednak możecie być pewni, że będzie zagrzewać się od obrotów przez całą imprezę! Dowolnie wymyślone przez Was zadania, zarówno dla gości jak i dla Pary Młodej, będą przyczyną niejednej salwy śmiechu. Na stoliku obok mogą znajdować się kartki i flamastry, aby goście, gdyby wykazali taką chęć, mogli dodać coś od siebie i podmienić istniejące, po czasie znudzone już zadanie na nowe.

Koło miłosnej fortuny

3. Pamiątkowe zdjęcia wykonane samodzielnie przez gości

Dla odmiany coś prostego w przygotowaniu, lecz niesłychanie sympatycznego. Na sznurku rozwieszamy kartoniki z nazwiskami, goście robią sobie pamiątkowe zdjęcia i podczepiają w miejsce kartoników. Troszkę w stylu obecnej fotobudki, jednakże o wiele bardziej klimatyczne i romantyczne i na tyle od niej odmienne wizualnie, że właściwie z fotobudką kojarzone nie jest. Również tańsze w wykonaniu: koszt wypożyczenia fotobudki na 4 godziny to ok. 1000 pln, nie licząc kosztów transportu, z kolei aparat Polaroid to koszt 500pln i nie ma tu ograniczenia czasowego. Nie zapomnijcie o załączeniu instrukcji obsługi!

Pamiątkowe zdjęcie zrobione samodzielnie przez gości

4. Coś dla dzieci. W końcu one również pojawiają się na weselach i często się nudzą.

Warto o nie zadbać, tworząc im ich własny, weselny świat i miejsce do zabawy. Takie wesele „u cioci i wujka” zapamiętają na długo. Kącik może być zaopatrzony w długi stół, na którym będą porozmieszczane dziecięce atrakcje. Kilka pomysłów: kolorowanki związane z tematem wesela, bańki mydlane dla każdego, czy babeczki weselne do samodzielnej dekoracji a następnie konsumpcji 🙂 Nie może zabraknąć drobnych słodyczy, podanych inaczej niż na co dzień: długie rurki z cukrowym proszkiem, zgodne z kolorystyką weselną, czy pomysłowo zapakowane, kolorowe draże, które przyciągają wzrok. Słodycze i atrakcje skupione pod szyldem kącika dziecięcego, stanowią smaczną zachętę dla maluchów a jego kolorowa oprawa jest przyjemną dekoracją, która rozgrzewa serca i budzi uśmiech pozostałych gości.

Coś dla dzieci

Coś dla dzieci

5. Romantyczny akcent rodem dzikiego zachodu – czyli strzelanie z łuku!

Idealny pomysł na tzw. „odskocznię” dla tych, którzy objedzeni szukają pretekstu, by wstać od stołu, lub dla tych zmęczonych tańcem, szukających odpoczynku, ale niekoniecznie na ławeczce przy fontannie. Pamiętajcie jednak o zachowaniu względów bezpieczeństwa, organizacji zabawy na wolnym powietrzu i nie pozostawianiu strzelania z łuku bez kontroli.

Strzelanie z łuku

6. Jenga Gigant

Dreszczyk emocji, chwila skupienia i niezły ubaw. Z Jengą standardowych rozmiarów można sobie dość łatwo poradzić, ale czy tak samo łatwo pójdzie gościom z Jengą o dużo większych rozmiarach? Przy tej wersji gry jest zdecydowanie więcej hałasu i więcej zabawy. Odpowiednia zarówno dla dorosłych jak i dla tych młodszych.

Jenga gigant

7. Tablica pamiątkowa

Tablice z podpisami i życzeniami od gości, są czymś co cieszy się niezachwianą sympatią a jednocześnie ciągle ich mało na naszych polskich weselach. Głównie znane pod postacią Księgi Gości czy Księgi Życzeń, a przecież jest tyle innych sposobów i aranżacji tego elementu pamiątkowego jakim są pisemne życzenia, że szkoda by było ograniczać się jedynie do książki czy albumu.

Tablica pamiątkowa

8. Autoportret lub portret rodzinny, lecz w formie karykatury

Tym razem pamiątka w drugą stronę – od Pary Młodej dla gości. Karykaturzysta na żywo może być interesującą alternatywą dla pozowanych zdjęć.

Gdyby jednak nie wszystkim udało się załapać na rysunek podczas wesela (z racji ograniczonego czasu artysty), zawsze można wykonać zdjęcie i poprosić Młodą Parę o zlecenie rysunku ze zdjęcia.

Napisz komentarz