Co warto wiedzieć na temat podwiązek ślubnych

Co warto wiedzieć na temat podwiązek ślubnych?

Coś starego, coś nowego, coś pożyczonego i coś … niebieskiego! Z pewnością o takiej wyliczance słyszała każda kobieta przygotowująca się do zawarcia związku małżeńskiego. Ich posiadanie jest dla jednych elementem tradycji, dla innych z kolei symbolem szczęścia. Niezależnie od tego, do jakiej grupy należymy, nie możemy pominąć zakupu podwiązki ślubnej. Jakie jest jej znaczenie? Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze?

Co symbolizuje?

Podwiązki ślubne stanowią znak czystości i panieństwa, przez co jednoznacznie kojarzą się z niewinnością. I choć na przestrzeni lat ich znaczenie przyjęło nieco inną postać to jednak nadal cieszą się dużym zainteresowaniem kobiet. Mimo, że niewidoczne na pierwszy rzut oka, to jednak starannie dobierane. Wszystko dlatego, że mają zapewnić zgodny i szczęśliwy związek, a samo założenie „czegoś niebieskiego” ma dodatkowo zagwarantować wierność męża.

Jak wybrać?

Jednym z pierwszych elementów prawidłowego doboru podwiązki ślubnej jest jej dopasowanie do sukni. Bogato zdobione, koronkowe kreacje najlepiej wypadną w towarzystwie efektownych modeli. I odwrotnie, proste, skromne fasony uzupełnione o minimalistyczne podwiązki będą stanowiły udany duet.

Wybierając podwiązki ślubne należy zwrócić uwagę także na obcisłość sukni. W sytuacji, gdy kreacja przylega w okolicę ud, optymalnym wyborem będą modele wykonane z delikatnego materiału, który nie odznacza się pod ubraniem. Luźniejsze suknie dają większe pole manewru i nie ograniczają się do konkretnego rodzaju podwiązki. Mile widziane są zarówno proste, jak i bogato zdobione modele, posiadające koronki oraz kryształki.

W dalszej kolejności pozostaje kwestia koloru. Czy podwiązki ślubne muszą być białe? Niekoniecznie! W końcu jedna z głęboko zakorzenionych tradycji weselnych mówi o tym, że przyszła Panna Młoda musi w dniu ślubu posiadać coś niebieskiego. Błękitna podwiązka sprawdza się w tym zakresie rewelacyjnie.

Jak założyć?

Stara tradycja mówi, że podwiązka powinna być zakładana na lewą nogę. Jej wysokość można dopasować indywidualnie, uwzględniając preferencje przyszłej Pani Młodej. Wiele kobiet umieszcza ją tuż nad kolanem. Takie rozwiązanie sprawia, że podwiązka ślubna nie tylko nie powoduje niekontrolowanego przemieszczania się na nodze. Dodatkowo, nie ociera o drugą nogę, a co za tym idzie – jest bardziej komfortowa w użytkowaniu.

Podwiązki ślubne w Szkłoidekoracje.pl

Bogaty wybór podwiązek jest dostępny w sklepie Szkłoidekoracje.pl. Oprócz prostych, klasycznych modeli, do wyboru są fasony romantyczne, nowoczesne czy wpisujące się w klimat wiejskiego przyjęcia. Stanowią część kreacji Pani Młodej, ale również element sesji zdjęciowej, a także gier i konkursów.

Napisz komentarz