ślub

Czy warto decydować się na ślub? 

Bardzo duża ilość zakochanych po kilku latach związku zaczyna poważnie rozmyślać nad ślubem. Nie ma w tym przecież nic dziwnego. W głowach par, pojawiają się jednak wątpliwości czy na pewno chcą spędzić z tą osobą resztę swojego życia? Dużo osób myśli też, że ślub to tylko formalna część życia, na której trzeba złożyć swój podpis i tyle. Jest to jednak błędne myślenie. Przed podjęciem tej ważnej decyzji należy uwzględnić wiele czynników. Przekonaj się sama!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/czy-slub-to-na-pewno-dobry-pomysl/

Ważne jest odpowiednie podejście do ślubu

Najważniejsze w tym wszystkim jest partner bądź partnerka. Często jesteśmy w związkach z powodu przyzwyczajenia, strachu, bądź po prostu potrzeby posiadania kogoś bliskiego obok siebie. Jest to spowodowane tym, że mamy poczucie że zawsze będzie obok nas ktoś, kto nas przytuli, pomoże, pocieszy czy też zawiezie nas do pracy, kiedy ucieknie nam autobus.

Nie ma w tym nic złego, ani dziwnego, dopóki takie osoby nie wiedzą jakie mają wobec siebie oczekiwania. Oczywiście są w związku i jest nam dobrze ,ale co potem? Miłość to nie tylko spędzanie czasu z drugą połówką ale również wspólne życie, wspólne sprawy, a w późniejszym okresie również posiadanie potomstwa. Oczywiście dzisiejszy wiek jest taki, że bardzo łatwo jest wziąć rozwód. Niestety jest to duża strata pieniędzy oraz ciąganie się po sądach przez długi czas.

Czy kredyt na ślub to dobry pomysł

Bardzo ważnym aspektem w kwestii z ślubu są finanse. Ślub nie jest małą okolicznością, która niedrogo nas wyniesie. Zazwyczaj ślub idzie w parze z hucznym weselem dlatego jest to kwota rzędu 200-250 tysięcy. Jak można zauważyć nie jest to mała kwota, na którą może pozwolić sobie każdy. Często rodzice par młodych deklarują pomoc finansową. Nie mogą nas jednak o jej wyręczać we wszystkim i musimy wziąć na swoje barki swój ślub i wesele. p

Proszenie rodziców i przyszłych teściów o pieniądze czy też oczekiwanie od nich tego, jest bardzo nie w porządku. Do zorganizowania wesela oraz ślubu musimy więc mieć odłożone oszczędności oraz być na 100% pewnym, że chcemy przeżyć resztę swojego życia z naszym partnerem. Jeżeli te aspekty są spełnione, śmiało – możecie brać ślub!

Zobacz też: http://www.dlamojegodziecka.pl/las-w-sloiku/

Napisz komentarz