dekoracja światłem

Dekoracja światłem – od słoików po żarówki i literki

Nie myślcie, że chodzi tylko o kolorowe reflektorki i oświetlenie, którym dysponują profesjonalne firmy. Nam chodzi bardziej o dekorację światłem, niż realne oświetlenie sali. Rozproszone, migotliwe, wykonane ze zwyczajnych i codziennych przedmiotów. Nasze propozycje pasują do wesel w stodołach, ślubów plenerowych, sesji zdjęciowych w naturze.

 

Zwykle nie zdajemy sobie sprawy jak ważną rolę na weselu odgrywa oświetlenie. Jako gość weselny nawet nie zauważamy, jak często obsługa hotelowa lub DJ zmieniają jego kolor czy natężenie, wprowadzając tym samym odpowiedni nastrój w konkretnym momencie. Dopiero gdy jako Para Młoda organizujemy własne przyjęcie weselne i spotykamy się z dylematem: „w jakich momentach rozjaśnić światłem salę, a w jakich przyciemnić”, dochodzi do nas, że dekoracja światłem w ogóle istnieje.

 

Cały urok w barwie światła

Grę świateł można wykorzystać na wiele sposobów i śmiało możemy przy tym stwierdzić, że jedyną rzeczą, która nas ogranicza – to nasza wyobraźnia. Dzięki odpowiednio dobranym kolorom, ich nasyceniu i rozstawieniu oświetlenia, uzyskujemy wspaniały efekt, a puste ściany i przestrzenie nabierają romantycznego blasku i stają się czarująco dekoracyjne.

Kolory świateł dobrze jest dopasować zarówno do barw przewodnich wesela jak i jego ważnych momentów, takich jak pierwszy taniec, krojenie tortu czy oczepiny. Oświetlając ściany, okna, sufit i parkiet, możemy stworzyć niepowtarzalny i uroczy klimat, który doda naszemu weselu wyrazistości i przeniesie nas w zupełnie inny świat.

Ta noc ma moc

Ustawienie światła i dobranie kolorów to połowa sukcesu, drugą połowę stanowi forma i oprawa. Źródłem światła mogą być, zamiast specjalistycznego sprzętu oświetleniowego, tradycyjne lampiony, świece i zwykłe żarówki, które gęsto rozmieszczone, stają się niezwykle romantyczne i tworzą baśniowy klimat. Rozciągnięte pod sufitem, umieszczone w słoikach, wazonach, butelkach. Na pozór banalne, lecz niestandardowe rozwiązania przyciągają wzrok i zapadają w pamięć. Tu będzie Wam potrzebna odrobina wyobraźni i inspiracji, bo stworzenie tak indywidualnego klimatu, wymaga odrobiny fantazji.

Tak modne teraz stodoły weselne, nocą zamieniają się w nastrojowe sale balowe, właśnie dzięki rozproszonym punktom świetlnym. Wystarczy kilka prostych pomysłów, by osiągnąć niesamowity efekt. Oto nasze ulubione:

Dekoracja światłem – inspiracje

Magiczne słoiki

Jeżeli Wasz ślub ma mieć rustykalny klimat, ustawcie kilka nierównych pni drewna (tak, z widoczną korą i pęknięciami!), a na nich słoiki. Proste, zwykłe, takie jakich używa się do marynat czy kiszonych ogórków. Do każdego z nich włóżcie po jednej świeczce typu tea light. Goście gdy zobaczą, że wygasły, sami będą podtrzymywać ogień i zapalać nowe:) Super wyglądają też dekoracyjne słoiki z jakich pijemy smoothie – zebrane po kilka lub parami, stworzą coś niesamowitego nad głowami gości.

 

słoiki ze świeczkami

 

słoiki oświetlenie

słoiki dekoracyjne

 

Papierowe lampiony

Innym efektownym pomysłem mogą być papierowe lampiony w kulistym kształcie. Im więcej, tym lepiej. Nie są drogie, kupicie je chociażby w Ikea. Idealne na ciepłe plenerowe wesele w letnią noc pod gwiazdami:)

 

lampiony z papieru

 

Żarówkowy zawrót głowy

I znów pomysł na niecodzienne wykorzystanie zwyczajnego elementu. Każdy z nas ma w domu banalną żarówkę. Mili Państwo, żarówki obecnie królują na salonach:) Tak tak, także tych weselnych. Kilkanaście czy jeśli ktoś woli – kilkadziesiąt żarówek nad stołami weselnymi, umieszczonych na kablach, doda weselu industrialnego polotu. Idealne do surowych wnętrz w cegle, które zyskają dzięki oświetleniu na przytulności. Kolor kabla – najlepiej mocny, zdecydowany i widoczny. Tym razem nie ukrywamy kabli:)

 

żarówki oświetlenie na weselu

wesele-w-stodole-oswietlenie

oświetlenie weselne

oświetlenie weselne

 

Lampki choinkowe

Długie sznury lampek, którymi przyozdabiamy zimą choinki, przydadzą się do oświetlenia dosłownie wszystkiego. Ich delikatne światło daje bardzo przytulny, rozproszony efekt, a na zdjęciach wygląda nieziemsko (ech, to boskie bokeh!). To jedna z najtańszych form dekoracji przestrzeni światłem i jedna z najefektowniejszych. Nawet najbardziej skromna sala, stodoła, plener, zwykłe drzewo czy pojedynczy element, zyskają dzięki temu dodatkową gwiazdkę;)

 

ślub na plaży

wesele-w-stodole-lampeczki

dekoracje światłem

sprawa świetlna

 

Literki języka miłości

Każdy zna litery języka – nawet obcego, ale czy znacie takie ich przeznaczenie?:) To zupełny hit współczesnych wesel, od dalekiej Ameryki po naszą Polskę. Występują najczęściej po angielsku, bo krócej, jakoś zgrabniej. Świecą się więc przy stołach młodych LOVE, MR&MRS, ale nie tylko. Mogą być spersonalizowane, jak Wasze imiona. To jedna z droższych propozycji, bo o ile nie zrobicie tego sami, to trzeba jednak zamówić w firmie, która ma doświadczenie i wykona je sprawnie i dobrze. Za to jaki efekt!

 

literki weselne

literki oświetlenie weselne

litery wesele

A Wy, jaki macie pomysł na niepowtarzalną oprawę świetlną? 🙂

 

 

Napisz komentarz