Jak pielęgnować naturalne systemy włosów

Jak pielęgnować naturalne systemy włosów?

Jeżeli regularnie odwiedzają Państwo stronę sklepu z systemami włosów HairAgain.pl z pewnością zauważą Państwo, że dość niedawno wprowadziliśmy do niego serię wyrobów bijących rekordy popularności za granicą, a mianowicie – naturalne systemy włosów, które to dedykowane są osobom, które chcą raz na zawsze położyć kres wszelkim problemom związanym z nadmiernie przerzedzającymi się oraz wypadającymi włosami, jak również z nieprzyjemnościami związanymi bezpośrednio z tymi bolączkami zdrowotnymi.

Z naszych obserwacji wynika jednakże, że po rozlicznych przymiarkach i ostatecznym nabyciu wyrobu będącego bohaterem dzisiejszego wpisu, wielu naszych klientów zapomina, jak istotna z punktu widzenia maksymalizacji żywotności produktu stricte naturalnego jest jego prawidłowa pielęgnacja oraz konserwacja. Pamiętać należy przede wszystkim, aby wszelkie zabiegi wykonywać po uprzednim umieszczeniu systemu na wieszaku lub stojaku, dzięki czemu nie będzie się on nadmiernie przesuwać ani spadać. Sytuacja taka mogłaby doprowadzić do jego zabrudzenia lub też poplątania się poszczególnych pasemek włosowych, szczególnie w przypadku, gdy zdecydowaliśmy się na zakup wyrobu relatywnie długiego.

Jeżeli pielęgnacja to także regularne mycie i oczyszczanie produktu, dzięki czemu będziemy mogli mieć przekonanie graniczące niemalże z pewnością, że usunięte zostaną z niego wszelkiej maści zanieczyszczenia, pozostałości po stosowanych kosmetykach i inne nieczystości, a on sam zacznie prezentować się znacznie lepiej niż miało to miejsce jeszcze do niedawna. Do mycia używajmy wyłącznie letniej wody z dodatkiem niewielkiej ilości szamponu dedykowanego produktom naturalnym. Wykorzystywane podczas opisywanego procesu kosmetyki, odżywki oraz środki medyczne spłukujmy strumieniem letniej wody kierując go od czubka systemu ku dołowi. Nad wyraz ważna jest także prawidłowa technika czesania, bowiem to właśnie ten zabieg wykonywany jest podczas codziennych przygotowań systemu do użycia najczęściej.

Do rozczesywania poszczególnych pasm peruki używajmy grzebienia lub szczotki charakteryzujących się dużym rozstawem relatywnie miękkich ząbków. Pozwoli to uniknąć uszkodzeń poszczególnych pasemek włosów, jak również zmniejszy ryzyko, że w przypadku wykonania gwałtownego ruchu poluzowaniu lub całkowitemu rozwiązaniu ulegną węzełki, przy pomocy których zostały one przymocowane do monofilamentowej bazy. Jeżeli jest to możliwe, wystrzegajmy się także stosowania do zabiegów konserwacyjnych i pielęgnacyjnych urządzeń generujących nadmierne ilości ciepła, takich jak między innymi suszarki, lokówki, czy prostownice, bowiem ich zastosowanie może nadmiernie wysuszać i osłabiać strukturę włosa.

Systemy włosów nie posiadają własnego wewnętrznego źródła nawilżania, przez co ich przesuszanie jest jednym z najczęściej spotykanych problemów. Aby mu przeciwdziałać, niezbędne może okazać się regularne stosowanie kosmetyków i środków nawilżających. Najlepsze z nich, dostarczane przez najwyższej klasy producentów znajdą Państwo w naszym portfolio. Serdecznie zapraszamy do dokładnego zaznajomienia się z nim!

Napisz komentarz