Jak wybrać zaproszenia ślubne

Jak wybrać zaproszenia ślubne? Czym się kierować?

Warto inwestować w zaproszenia ślubne, które będą oryginalne, ponadczasowe i eleganckie. Dzięki temu goście pozostawią je sobie na pamiątkę i będą wracać do nich myślami przez wiele kolejnych lat. Zaproszenia powinny pasować do danego wydarzenia i wzbudzić zainteresowanie ze strony gości. Obecnie można wybierać spośród wielu różnych wzorów i szablonów. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Dopasowanie zaproszeń ślubnych do charakteru organizowanej uroczystości

W pierwszej kolejności warto skupić się na tym, aby zaproszenia były w stu procentach dopasowane do charakteru organizowanej uroczystości. Można porozmawiać na ten temat z osobami zajmującymi się organizowaniem ślubu i wesela. Młode pary bardzo chętnie decydują się na zorganizowanie ślubu w określonej tematyce, np. romantycznej, morskiej czy też w stylu vintage lub boho.

Wybranie stylu przyjęcia ślubnego to podstawa sukcesu, ponieważ w ten sposób nie powinno być większych problemów z doborem interesujących zaproszeń.

Treść na zaproszeniu musi być czytelna i przejrzysta

Dobierając wymarzone zaproszenia ślubne nie można zapomnieć o tym, aby umieszczona na nich treść była w pełni czytelna oraz przejrzysta. Nie ma nic gorszego niż brak możliwości odczytania dostarczonego zaproszenia. Goście mogą mieć problem z rozszyfrowaniem swojego imienia lub nazwiska, a do tego nie będą wiedzieli, gdzie odbędzie się organizowana uroczystość. Wszystko w tym zakresie warto dwa razy sprawdzić. Na zaproszeniu muszą znaleźć się następujące informacje:

  • kto zaprasza na ślub (dane pary młodej),
  • kto jest zaproszony (np. małżeństwo, singla, parę z dziećmi itd.).
  • czy gość może pojawić się na uroczystości z osobą towarzyszącą,
  • jaki charakter będzie miała dana uroczystość (wybrany styl – np. boho),

Przydatną informacją jest również to, czy para młoda życzy sobie dostać prezenty lub kwiaty, czy też pieniądze przeznaczone na ich zakup lepiej przeznaczyć np. na cel charytatywny lub wino.

Warto zatroszczyć się o to, aby wybrane zaproszenia miały idealny kształt i rozmiar, a do tego cechowały się wybranym kolorem przewodnim (np. pastelami z motywami złota).

Zaproszenia ślubne – najciekawsze i najbardziej aktualne trendy

Zamawianie zaproszeń ślubnych to moment, który zawsze pojawia się podczas przygotowań. Warto sprawdzić najciekawsze i najbardziej aktualne trendy, które z roku na rok zmieniają się dynamicznie. Podczas szukania inspiracji można wykorzystać do tego magazyny ślubne lub dedykowane temu profile w mediach społecznościowych. Obecnie chętnie inwestuje się w zaproszenia w stylu boho i vintage. Alternatywą są zaproszenia hologramowe, romantyczne, ekologiczne i sezonowe (np. z jesiennymi dekoracjami).

Napisz komentarz