Jak znaleźć pracę w branży weselnej

Jak znaleźć pracę w branży weselnej?

Branża weselna to szeroko zakrojony rodzaj zawodów. W branży tej swoje miejsce odnajdą fotografowie, filmowcy, artyści czy sami kelnerzy oraz catering. Jednym z zawodów, który wyłania się na pierwszy plan, gdy usłyszymy branża weselna to wedding plannerzy. Kilka lat temu nie był to zawód bardzo popularny, wiele osób decydowało się na samodzielne zorganizowanie ślubu, wesela, wyliczenia wszelkich kosztów, dodatków, sukni ślubnych, itd. Natomiast w obecnych czasach branża ślubna poszła do przodu, a sami ludzie, którzy czekają na dzień swojego ślubu oraz wesela oczekują pomocy od osób postronnych, które pomogą odciążyć ich od zmartwień które dotyczą organizacji całego przedsięwzięcia.

Praca w branży weselnej

Jak znaleźć pracę w branży weselnej? Po pierwsze należy mieć predyspozycje, które pozwolą na pracę w ciężkich warunkach, pod presja czasu oraz takie, które ułatwią nam pracę z bardzo wymagającymi klientami. Praca na weselach to nie tylko catering, kelnerzy, artyści ale również tak jak wyżej wspomniany wedding planer. Co zrobić aby zostać osobą odpowiedzialną za organizację czyjegoś wesela? Oczywistym jest to, że najlepszą wizytówką takiej osoby byłyby różnego rodzaju kursy i szkolenia, lecz nie są one wymagane. Tak naprawdę każdy, kto poczuje chęć bycia organizatorem ślubów może zdecydować się na taki krok w swoim życiu.

Przeczytaj też: https://www.wesele.com.pl/porady-chcesz_znalezc_prace_w_branzy_weselnej_zobacz_jak_to_zrobic,p,1364.html

Przykładem znanej wedding plannerki jest Izabela Janachowska, która również nie mając nic wspólnego z branżą ślubną zdecydowała się na ten zawód. Spodobało jej się to w momencie, gdy sama organizowała swój ślub i wesele. W tej branży tak jak w większości innych potrzebne są wszelkie znajomości oraz po prostu świadomość tego na jakiej zasadzie opiera się branża ślubna. Wedding planner musi być osobą godną zaufania, która będzie szła na ustępstwa. Aby być zatrudnionym na tym stanowisku, osoba musi być empatyczna i zdawać sobie sprawę, że dla Pary Młodej jest to najpiękniejszy dzień w ich życiu. Wedding planner musi być zaradny, ponieważ uczestniczy on we wszelkich rozmowach klientów z podwykonawcami, umawia wszelkie terminy czy negocjuje ceny.

Oczywistym jest to, że w branży ślubnej pojawiają się także inne zawody, przykładem jest zawód fotografa ślubnego. Co zrobić żeby nim zostać? Podstawowy zawód związany z robieniem zdjęć wymaga podstawowych kursów, które pozwalają na otwarcie studia, lecz jeżeli chcemy być fotografami ślubnymi należy ukończyć odpowiednie kursy związane z fotografią ślubną, zdać egzamin oraz otrzymać certyfikat, który pozwoli na robienie zdjęć w samym kościele.

Kolejnym z przykładów bardzo ważnych w branży weselnej jest catering i gastronomia, która odpowiada tak naprawdę za wszelką oprawę wesela. To oni przygotowują catering, zazwyczaj są również odpowiedzialni za tort i ciasta weselne. Aby wykonywać ten zawód potrzebna jest ważna książeczka sanepidowska. Tak samo bardzo ważnym zawodem na weselach są artyści (piosenkarze, tancerze, barmani), którzy umilają czas gościom weselnym i są atrakcją wesela.

Podsumowując oferty pracy w branży weselnej są bardzo szerokie. Jest ich o wiele więcej niż te, które zostały wymienione powyżej, natomiast naszym zdaniem te są jednymi z najważniejszych.

Napisz komentarz