Jaki pierścionek pasuje do obrączek ślubnych

Jaki pierścionek pasuje do obrączek ślubnych?

Z pewnością pierścionek zaręczynowy jest numerem jeden w kolekcji biżuterii przyszłej panny młodej. Po ślubie jednak powiększa się ona o obrączkę. Niektóre panie decydują się wtedy zakładać pierścionek tylko na specjalne okazje, a na co dzień nosić jedynie obrączkę. Jeżeli jednak biżuteria zostanie dobrana w przemyślany sposób, pierścionek i obrączka mogą tworzyć spójny wizualnie zestaw. Na co zwrócić zatem uwagę i jakie połączenia prezentują się najlepiej? O tym poniżej.

Wygięta obrączka

Może brzmi to dziwnie, ale można zauważyć trend na obrączki, które zostały zaprojektowane z myślą o tym, iż towarzyszyć będą na palcu pierścionkowi. Ich obręcz z jednej strony jest nieco wygięta, tworząc mały łuk. Dzięki temu kamień, który znajduje się na pierścionku i wystaje poza jego zarys, nie przesuwa obrączki, która znajduje się obok, tylko wpasowuje się w zagłębienie, specjalnie w tym celu przygotowane.

W takim wypadku warto pierścionek zaręczynowy i obrączkę jak najlepiej dopasować wizualnie, by tworzyły spójny zestaw. Istotny jest zarówno materiał i jego kolor, jak i ewentualne kamienie, które są osadzone w biżuterii.

Zasada kontrastu

Jeżeli pierścionek jest bogato zdobiony lub ma ekstrawagancki wzór, najlepiej dopasować do niego prostą, minimalistyczną obrączkę. Zamiast konkurować, będzie wizualnie podkreślać bardziej wyrazisty element. Można zdecydować się na drobny element ozdobny, który znajduje się również w pierścionku, np. kamień o tym samym kolorze.

Kształt i wykończenie

To detale często przesądzają o tym, jakie jest ogólne wrażenie. Zwróć zatem uwagę również na małe szczegóły. Jeżeli obręcz pierścionka ma zaokrąglone brzegi również postaw na takie, wybierając obrączkę ślubną. Podobnie, jeżeli są ostro ścięte lub posiadają fazy.

Dwukolorowy pierścionek

Na popularności zyskały pierścionki wykonane z dwukolorowego złota. Jaką obrączkę ślubną do nich dobrać? Aby nie było zbyt pstrokato, polecamy postawić tylko na jeden z kolorów, które są wykorzystane w zaręczynowej biżuterii. Upewnij się, że odcień złota jest taki sam. Najlepiej udać się do tego samego salonu biżuterii lub sklepu internetowego, np. Savicki.

Materiał wykonania

To coś, o czym nie zawsze się pamięta. Jeżeli obrączka i pierścionek noszone są razem na palcu, siłą rzeczy cały czas ocierają się o siebie. Nie muszą być zbyt luźne. Nawet jeżeli ich rozmiar jest odpowiednio dobrany, w ruchu nigdy nie będą idealnie zostawać na swoim miejscu. Dlaczego jest to istotne? Biorąc to pod uwagę, warto zainwestować w biżuterię wykonaną z trwałego materiału. Najlepsze będzie żółte złoto i platyna. Dlaczego? Są wykonane ze stopu, który nawet przy delikatnym starciu nadal będzie wyglądał tak samo. Złoto białe czy czarne, które jest rodowane, szybko zetrze się w miejscu, które styka się z drugim elementem biżuterii. Straci wtedy wiele ze swych walorów wizualnych i aby odzyskać jego dawny wygląd, trzeba będzie korzystać z usług jubilera i ponownego rodowania.

Napisz komentarz