Jakie obrączki są modne w 2020 roku

Jakie obrączki są modne w 2020 roku?

Sezon ślubny właśnie się rozpoczął lub niedługo rozpocznie. Bez wątpienia dla każdej pary ślub to chwila wyjątkowa, która wymaga uczczenia jej i upamiętnienia równie wyjątkowym symbolem. Właśnie takim stają się obrączki, które w ostatnich latach przyjmują coraz bardziej nietypowe i wyszukane formy.

Nieśmiertelna klasyka

Identyczne gładkie obrączki

Obrączki znane są już od starożytnych czasów. W ciągu wieków ewoluowały, ale do najbardziej utrwalonych wzorów bez wątpienia należy ten najprostszy: gładkie, identyczne obrączki dla niej i dla niego. Właśnie takie można znaleźć w atelier marki KLENOTA, w klasycznym, żółtym kolorze złota.

Warto przy tym pamiętać, iż wybierając lśniącą powierzchnię, należy być przygotowanym na pokrywanie się przez nią patyną. Po latach żółte złoto nabierze charakterystycznej barwy „starego złota”, która pięknie podkreśli staż małżeństwa.

obrączka

Idealnie dopasowana prostota

Ciekawą alternatywą dla identycznych obrączek, może być wybór takich, które nieznacznie się od siebie różnią. Doskonałym pomysłem może być wybór szerszej obrączki dla mężczyzny i nieco węższej, subtelniejszej dla kobiety.

Ciekawą propozycją jest także dobór obrączek posiadających delikatne zdobienia, ale nie zawierających kamieni szlachetnych. Czasem wystarczą subtelne modyfikacje powierzchni, by uzyskać zachwycający symbol prawdziwej, nieprzemijającej miłości. Przykładem takiego zdobienia jest wypolerowanie męskiej obrączki w matowy sposób, przypominający korę drzewa.

Najnowsze trendy

Moda na minimalizm

Minimalizm zagościł w naszych trendach na dobre, dlatego znajduje on swoje odzwierciedlenie także wśród biżuterii. Minimalistyczne obrączkicienkie, dzięki czemu wyglądają bardzo subtelnie, zwłaszcza na kobiecej dłoni. Mogą być przy tym zupełnie gładkie lub posiadać nierzucającą się w oczy ozdobę w postaci pojedynczego, małego diamentu.

W ten trend, choć wyglądają bardziej luksusowo, wpisują się także tak zwane obrączki wieczności, które zostały wysadzone małymi brylancikami wokół swojego obwodu.

Różowe złoto

Różowe złoto to kolejny po minimalizmie trend, z którym spotykamy się coraz częściej. Ten odcień metalu ma wyjątkowo uroczy, romantyczny i kobiecy charakter. Jest kojarzony z miłością i bliskością, dlatego nie dziwi, że tak chętnie znajduje się właśnie w kolekcjach biżuterii ślubnej. Co ciekawe, elegancja i wyrafinowanie, połączone z nietypowym odcieniem sprawiają, że różowe złoto pasuje zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.

Lekko wygięte damskie obrączki

Ten rodzaj obrączek został przygotowany specjalnie z myślą o kobietach, które pragną nosić je na tym samym palcu, na którym znajdują się ich pierścionki zaręczynowe. Jeśli te ostatnie ozdobione są stosunkowo dużymi klejnotami, warto wybrać właśnie specjalnie wyprofilowany symbol ślubu i miłości. Dzięki temu ich noszenie razem będzie wygodne i stworzą niezapomniany, piękny komplet, podkreślający, iż przez życie warto iść razem.

Obrączki ozdobione kamieniami szlachetnymi

Jednym z częstych wyborów jest damska obrączka z kamieniami szlachetnymi. Stanowi ona niezwykłą ozdobę kobiecej dłoni, a jednocześnie jest nietypowym i przyciągającym spojrzenia symbolem miłości.

Wśród klejnotów wyjątkowo chętnie wybierany jest diament, który umieszczony w obrączce pięknie może współgrać z pierścionkiem zaręczynowym, również nim ozdobionym. Nie trzeba przy tym ograniczać się do jednego klejnotu – w obrączce może znaleźć się cały rząd dużych, lśniących diamentów, który na pewno będzie prezentował się luksusowo i unikatowo.

Z kolei miłośniczki kolorowych kamieni szlachetnych na pewno ucieszy wiadomość, że tym sezonie również one są modne jako klejnoty, zdobiące obrączki. Fantazyjny diament w nietypowym odcieniu, szafir szy rubin? Niezależnie od tego, na co padnie wybór, taka obrączka bez wątpienia będzie ciekawą ozdobą na każdy dzień.

srebrna obrączka

Napisz komentarz