Oprawa muzyczna ślubu i wesela

Oprawa muzyczna ślubu i wesela – to, co Wam w duszy gra!

Wiele osób z przekonaniem powiedziałoby, że o gustach się nie dyskutuje. Ale dlaczego mielibyśmy nie dyskutować o muzyce, która jest nieodzownym elementem codzienności, jak również stanowi niezbędne tło dla wyjątkowych wydarzeń – ślubu i wesela?

Tekst: Emilia Łusak

Tradycyjnie Panna Młoda zmierza do ołtarza przy dźwiękach Marszu Mendelsona, a rozpoczęcie wesela kojarzy się z akordeonem. Jeśli kogoś cieszą takie melodie, to świetny wybór!  Nie udawajmy jednak, że nam z tym dobrze, jeśli mamy inny gust i decydujemy się na taką opcję jedynie pod kątem zadowolenia gości.

Przecież można inaczej oraz tak, by wszyscy byli zadowoleni. Gdy chcemy zatrudnić zespół na wesele, to zróbmy porządny research wśród ogłaszających się, szczególnie patrząc na sprawę z perspektywy własnych preferencji i tego, czy będą w stanie je spełnić. Oczywiście piękną sprawą jest ułożenie swojej listy utworów, niezbędnych dla dobrej i przyjemnej zabawy. W Internecie mamy mnóstwo możliwości, by stworzyć indywidualną playlistę i składanki interesującej nas muzyki, którą później odtworzy zespół, albo dobry sprzęt Hi-Fi, który może być naszą alternatywną orkiestrą weselną.

Skrzypce, fortepian lub gitara

Znakomite dźwięki skrzypiec lub fortepianu w połączeniu z gitarą to perfekcyjny pomysł na oprawę instrumentalną – inną niż standardowa propozycja grup grających na weselach i ślubach. Dlaczego na przykład nie wybrać do pierwszego tańca piosenki z musicalu, który najmilej wspominamy, albo iść do ołtarza przy cudownej muzyce z naszego ulubionego filmu? Taka forma na pewno doda mnóstwo punktów do atrakcyjności w odbiorze, jak również otuchy dla najczęściej zestresowanej Pary Młodych.

 

Oprawa muzyczna ślubu i wesela

 

Czy na weselu mogłoby być tak jak na koncercie? Oczywiście. Nawet organizując wesele w określonym terminie, moglibyśmy z gronem gości wybrać się na koncert. Niekoniecznie zespołu, na którego występ trzeba wydać krocie, a zabawa i wrażenia byłyby dobrym początkiem kameralnego przyjęcia weselnego. Genialną atrakcją dla wszystkich uczestników wesela mogłoby być grupowe karaoke. Nie mam tu na myśli sytuacji, w której jeden z ochotników śpiewa, a pozostali słuchają i ewentualnie nucą pod nosem, tylko skuteczne próby zaangażowania gości przez prowadzących. Taka forma na pewno pokieruje nas w stronę przyjemnej, swobodnej zabawy i pobudzi kreatywność wśród gości. Muzyka nam służy, niesie i generuje emocje, więc zadbajmy o to, by wykorzystać jak najlepiej jej ducha i energię.

 

Komentarze (2)

  • jowkakotka@interia.pl'

    Dobry zespoł to podstawa udanej zabawy dla gości, dlatego trzeba dobrze poszukać wśród ofert i wybrać ten który trafi w nasze gusta i gusta gości. Ja mogę polecić wszystkim poszukującym parom zespół Format z Łukowa, świetnie grają i wdać że czerpią z tego radość

    Odpowiedz
    • Super, że polecasz! Być może ktoś skorzysta:)

      Odpowiedz

Napisz komentarz