Na co zwrócić uwagę kupując obrączki

Na co zwrócić uwagę kupując obrączki?

Jednym z najważniejszych zadań, jakie ma przed sobą młoda para jeszcze przed ślubem, jest wybór obrączek. Pamiętajmy o tym, że obrączki to nie tylko ozdoba, ale także dowód naszego oddania oraz miłości drugiej osobie i jest ona z nami przez cały czas, niejednokrotnie przez całe życie. Dlatego tak istotne jest, by obrączka, którą wybierzemy, spełniała wszystkie nasze oczekiwania zarówno pod względem wyglądu jak i jakościowym. Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączki? 

Rodzaj materiału

Pierwsze i najważniejsze pytanie, jakie musi postawić sobie młoda para to materiał, z jakiego obrączka ma być wykonana. Do wyboru mamy kilka popularnych materiałów jak złoto żółte, złoto białe, platyna, tytan, srebro lub pallad. Na rynku najpopularniejsze jest złoto żółte, które jest materiałem trwałym, estetycznym, a także stosunkowo niedrogim. Coraz częściej jednak młode pary decydują się na zakup obrączek platynowych lub palladowych, które są metalami droższymi, jednak trwalszymi niż złoto. Kolor obu materiałów to srebro przechodzące w szarawą biel.

Próba metalu

Próba metalu świadczy o jakości i wartości naszej obrączki. W przypadku najpopularniejszego złota, próba oznacza ilość złota w stopie złota. Najpopularniejszą próbą, na jaką decydują się pary, jest próba 585, co oznacza iż na 1000 cząsteczek, 585 to cząsteczki złota W przypadku innych metali kwestia próby wygląda identycznie. Jednak bez względu na wybrany materiał, próba 585 stanowi idealny balans pomiędzy wysoką jakością i estetyka i przystępną ceną. Na rynku dostępne są również złote obrączki o próbie od 333 do 999, co stanowi prawdziwie unikatową ozdobę.

Rozmiar obrączek

Wybór rozmiaru obrączki jest bardzo istotny, głównie ze względu na fakt, iż nasze ciało może się zmieniać, a nasz palec powinien wciąż utrzymywać tą samą obrączkę. Istotne jest więc, by wybór był nie za ciasny, lecz też nie za szeroki. Nasza obrączka powinna przejść z delikatnym oporem przez staw i spokojnie spoczywać u podstawy palca. Dzięki temu mamy gwarancję, iż w przypadku ciąży, zmiany ciśnienia bądź spuchniętych palców, noszenie obrączki będzie wciąż dla nas komfortowe.

Dodatkowe usługi jak grawer

Oprócz samej obrączki warto zwrócić uwagę na dodatkowe usługi, jakie możemy uzyskać wraz z zakupem biżuterii. Przy zakupie obrączki często otrzymujemy możliwość darmowego graweru, co jeszcze bardziej spersonalizuje naszą biżuterię. W przypadku zakupu, para młoda może również uzyskać możliwość do darmowego czyszczenia obrączki w ciągu najbliższych 2 lat, co stanowi dodatkową zaletę zakupu obrączki w danym miejscu.

Napisz komentarz