zaproszenia na ślub

O czym pamiętać przy wyborze zaproszeń ślubnych?

Większość osób w pewnym momencie swojego życia zaczyna marzyć o poznaniu drugiej połówki. Wiele par po kilku latach związku decyduje się na zawarcie małżeństwa. Każdemu zależy na tym, aby dzień wesela był wyjątkowy. Z tego też względu młoda para troszczy się o to, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik.  Przygotowania do ślubu obejmują między innymi wybór zaproszeń.

Jakie powinny być zaproszenia na ślub?

Zaproszenia ślubne możemy zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Można również samodzielnie je zaprojektować, co w ostatnich latach  cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Na pytanie o to, jakie powinny być ślubne zaproszenia nie da się jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Każdy ma bowiem nieco inne oczekiwania i gust. Najistotniejsze jest jednak to, aby zaproszenia ślubne podobały się zarówno przyszłej pannie młodej jak i przyszłemu panu młodemu. Zanim dokonamy więc ostatecznego wyboru, dobrze byłoby przejrzeć kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt wzorów zaproszeń ślubnych. Dzięki temu dowiemy się, które zaproszenia podobają się nam najbardziej, a które wcale. Czasami niezbędne będzie pójście na kompromis, gdyż jedno z przyszłych małżonków może mieć całkiem odmienny gust niż to drugie.

O czym jeszcze pamiętać przy wyborze zaproszeń?

Zaproszenia ślubne muszą być atrakcyjne pod względem wizualnym. Nie sposób jednak nie wspomnieć o tym, że powinny być one funkcjonalne. Nie mogą być więc wykonane ze słabej jakości materiałów. Dobrze jest sięgać po w miarę wytrzymały papier. Przyglądajmy się więc jego fakturze. Zbyt gruby papier może i będzie wytrzymały, ale nie będzie prezentował się zbyt dobrze pod względem wizualnym. Najlepiej byłoby więc dokonać wyboru zaproszeń ślubnych ze średniej grubości papieru. Jeśli stawiamy na zakup zaproszeń ślubnych z przyklejanymi ozdobami, zwróćmy uwagę na to, aby były one przyklejone solidnie. Bardzo wiele przyszłych par młodych stara się, aby wszystkie dekoracje weselne, w tym zaproszenia były utrzymane w podobnym stylu lub kolorystyce. Jeśli na naszym weselu ma być dużo różnobarwnych dekoracji, śmiało możemy zdecydować się na zaproszenia w kolorowe kwiaty czy balony. Jeśli jednak marzą nam się dekoracje ślubne w pastelowej kolorystyce, wybierzmy delikatnie zdobione zaproszenia. Możemy śmiało sięgać po te w kolorach mięty, rozmytego różu oraz ecru. Nie zapomnijmy także o treści zaproszeń. Modne są różnego rodzaju rymowanki, ale jeśli chcemy możemy z nich zrezygnować. W zaproszeniu musi się jednak znajdować informacja odnośnie czasu i miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie weselne. Wiele par zamieszcza także wskazówkę dotyczącą prezentu, który chce otrzymać zamiast tradycyjnych wiązanek kwiatowych.

Napisz komentarz