O czym warto pamiętać przy wyborze dekoracji na ślub?

O czym warto pamiętać przy wyborze dekoracji na ślub?

Przygotowania do wesela oraz do ślubu pochłaniają masę wysiłku oraz czasu. Niekiedy także masę pieniędzy. Wiele zależy od samych oczekiwań Pary Młodej. Niektórzy się decydują na skorzystanie z usług firm, które zajmują się dekoracjami ślubnymi, a jeszcze inni chcą się tym zająć samodzielnie.

Przede wszystkim piękny kościół

Miejsce ślubu na pewno jest dla nas najważniejsze. W wielu kościołach rozkładany jest czerwony dywan, a krzesła dla Młodej Pary oraz świadków są udekorowane pokrowcami. Jeśli chodzi o dekoracje ślubne, to można tutaj się pokusić o kolorowe wstążki czy też kwiaty. Świetne okażą się także eleganckie pufy. Eksponują one idealnie suknię Panny Młodej. Wokół ołtarza ustawić można dekoracje własne. Warto się zdecydować na masę kwiatów, które dodadzą spójny charakter. Kwiatów warto także użyć do dekoracji ławek kościelnych. Można nawet się pokusić o specjalne bukieciki.

Następnie sala weselna

Tutaj rozwiązaniem najprostszym jest wybór odpowiedniej sali. Musi ona być ozdoba już sama w sobie. Jednak się zdarza, że z powodów bardzo różnych nie jest to możliwe. Wówczas zadbać musimy o dekoracje ślubne we własnym zakresie. Firmy profesjonalne oferują nam kompozycje kwiatowe, upinanie tkanin, balony czy też masę innych rozwiązań, które zależą oczywiście od samej Pary Młodej. Udekorowanie sali z dużą ilością osób już nie jest takie problematyczne. Jednak wiele osób woli pokusić się o firmę profesjonalną. Szczególnie gdy zamierzają stworzyć dekoracje ślubne zawieszone bezpośrednio pod sufitem. Takowe są dla nas niezmiernie trudne i mogą przerosnąć nasze indywidualne możliwości.

Tu szczegóły mają znaczenie

Wydawać by się mogło, że na drobiazgi absolutnie nikt nie zwraca większej uwagi. Jak jest w praktyce? W praktyce okazuje się, że wszelkie szczegóły mają naprawdę niezmierny wpływ na całościowy odbiór naszego wesela. Dobrane w sposób odpowiedni kolory czy też zastawa stołowa przyciągają wzrok i to w pierwszej kolejności. Jednak zadbać musimy także o inne szczegóły. Na pewno bardzo miłym gestem wobec swoich gości będzie przygotowanie drobnych upominków dla nich. Mogą to być na przykład słodycze. Rozwiązaniem często stosowanym są na przykład zawieszki na butelki z wierszykami zabawnymi. Do tego musimy również zadbać o liczne atrakcje dla naszych gości. Na pewno ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się fotobudka. Przygotujmy również księgę gości. Członkowie w niej wpisują życzenia. Z kolei pudełko specjalne będzie pojemnikiem idealnym na koperty. Można się także pokusić o kolorowe konfetti, które rozsypiemy na stołach oraz inne niewielkie ozdoby dzięki którym przyjęcie nabierze charakteru uroczystego.Oczywiście dekoracje ślubne nie są małym wydatkiem. Co jak co, ale wiele możemy wykonać samodzielnie. W związku z tym możliwe jest zaoszczędzenie pieniędzy. Wiadomo, że ślub i wesele jest dużym przedsięwzięciem finansowym. Będzie nas kosztowało i nie da się tego ukryć. Jednak ślub i wesele mamy raz w życiu.

Napisz komentarz