Papeteria ślubna

Papeteria ślubna – jak ważną jest kwestią podczas wesela?

Papeteria ślubna to przede wszystkim przepiękna oprawa pisemnego kontaktu pary młodej z gośćmi. Jest to niezwykle podniosłe wydarzenie, zatem warto wrócić do tradycyjnych form podawania informacji, by było jeszcze bardziej uroczyście. 

Zaproszenia na ślub – jak je wybrać?

Zaproszenia ślubne kojarzą się z jednym z najszybszych zakupów podczas planowania całego wesela. Jednak, by je zamówić, należy wiedzieć, jaki motyw przewodni będzie miała uroczystość oraz jaki będzie jej główny kolor. Oczywiście ważna jest również ustalona data, by wiedzieć jakie informacje na nim umieścić. Wygląd samych zaproszeń powinien odzwierciedlać styl samego wesela. Najbardziej popularne to styl boho, rustykalny, glamour lub w formie tradycyjnego, wiejskiego wesela. Zatem wiedząc już, jakie charakter będzie miał ślub i przyjęcie, może przejść do wyboru koloru przewodniego. Zazwyczaj jest to czerwony, różowy, fioletowy, czyli kolory radości i miłości. Jednak coraz częściej zdarzają się wesela z zielenią, a nawet czernią w tle (najczęściej w połączeniu z bielą, w stylu glamour). Wtedy, gdy wybierzemy zaproszenia w tym samym kolorze i oprawie, nasi goście będą mieli obraz tego, na jaką uroczystość ślubną są zaproszeni.   

Dobrze dobrana papeteria – jakie ma znaczenie?

Papeteria ślubna to nie tylko zaproszenia na ślub, choć i one są niezwykle ważne. To również wszelkiego rodzaju winietki, przypomnienia o ślubie (save the date), menu dla gości na stolikach, a także lista gości uporządkowana według stolików. Usadzenie gości niezwykle usprawnia wesele – bardzo często podczas toastu, zaraz po wejściu na salę pary młodej, weselnicy w popłochu poszukiwali swojego miejsca. Mając przed salą listę oraz dobrze oznaczone stoliki (również papeterią ślubną) możemy uniknąć tych niezręcznych sytuacji. Menu weselne jest równie ważne, jak samo jedzenie – dzięki niemu goście weselni wiedzą jakiego rodzaju posiłki będą serwowane i jak mogą rozplanować zabawę w czasie. Jest to także swego rodzaju okazanie szacunku weselnikom. Bardzo ciekawym dodatkiem papeteryjnym jest również save the date, czyli przypominajka o dacie ślubu. Dzięki niej nawet gdy przed weselem goście zgubią zaproszenie, zawsze zostaje kartka bądź magnes na lodówkę (taka forma jest coraz bardziej popularna), by wiedzieć, na którą godzinę jest uroczystość.  

Co jeszcze warto mieć na ślubie?

Jeśli chodzi o papeterię ślubną, warto również mieć dobrze widoczne, zachowane w stylu wesela numery stolików. Kluczową rolę odgrywają również pięknie wypisane listy z podziękowaniami dla rodziców. Sam prezent jest bardzo popularny, za to list może stanowić dla rodziców pamiątkę z tego pięknego dnia. Papeteria ślubna może dotyczyć również zawieszek na alkohol. W zależności od stylu wesela mogą to być zawieszki prezentujące śmieszne anegdotki, żarty związane z piciem alkoholu, czy też z samą parą młodą. Na eleganckich weselach oprawa alkoholu zazwyczaj dostosowana jest do całej oprawy ślubu. 

Napisz komentarz