Planowanie wesela

Planowanie wesela – o czym pamiętać, by zorganizować wesele marzeń?

Organizacja wesela zajmuje średnio rok. Przez 12 miesięcy przed tym ważnym wydarzeniem masz zatem czas, aby wynająć salę, zespół muzyczny, zorganizować catering czy transport dla gości. Sprawdź, jakie zadania stoją przed Tobą w kolejnych miesiącach.

9-12 miesięcy przed weselem

Na około rok przed wielkim dniem rozpocznij planowanie wesela. Na początek załóż na komputerze folder na ślubne notatki oraz segregator na ważne dokumenty i rachunki. Następnie wspólnie z narzeczonym zorganizujcie spotkanie z rodzicami obu stron. Dokładnie określcie budżet i podział kosztów, jeśli część z nich poniosą rodzice.

Kolejny krok to wybór lokalizacji, stylu i głównych założeń dotyczących wesela i ślubu. Wybierzcie też godzinę i datę ślubu. Odwiedźcie sale weselne, które bierzecie pod uwagę i zarezerwujcie termin w jednej z nich. Pamiętajcie, że niektóre lokalizacje cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że należy je rezerwować nawet wcześniej niż rok przed weselem. Jeśli planujecie ślub kościelny, uzgodnijcie też termin wydarzenia z księdzem.

6-9 miesięcy przed ślubem

Na 6-9 miesięcy przed weselem wybierzcie świadków i stwórzcie listę gości. Jeśli chcecie prosić o prezenty, przygotujcie listę prezentów ślubnych przeznaczoną dla gości. Zarezerwujcie kamerzystę i fotografa oraz uzgodnijcie szczegóły sesji zdjęciowej. Zadbajcie o oprawę muzyczną i zarezerwujcie DJ-a albo zespół weselny.

W tym czasie powinniście też ustalić styl dekoracji weselnych i kościelnych oraz zarezerwować florystę. Zabukujcie pokoje hotelowe dla przyjezdnych gości. Wyślijcie zaproszenia ślubne. Zaplanujcie spotkanie w sprawie menu i tortu weselnego. Możecie też zaplanować podróż poślubną. Panna młoda powinna wybrać i zamówić suknię ślubną.

2-6 miesięcy przed weselem

Kilka miesięcy przed weselem zamknijcie listę gości weselnych oraz zamówcie wizytówki i winietki na stół. Pani młoda powinna też zaplanować i zarezerwować fryzjera i makijażystkę ślubną. Zarezerwujcie auto do ślubu i zakupcie alkohol. Dobrym zwyczajem jest wybór różnych alkoholi. Niech zatem na stole weselnym znajdzie się wódka smakowa Wyjebongo ze sklepu https://browar-tenczynek.pl/produkt/wodka-wyjebongo-500ml/, zwykła wódka, wino, piwo, ewentualnie likiery czy szampan. Kupcie też obrączki ślubne i przygotujcie pierwszy taniec.

Miesiąc przed ślubem

Zaplanujcie rozmieszczenie gości przy weselnym stole i podajcie organizatorowi ostateczną listę gości. Potwierdźcie wszystkie ustalenia z fotografem, kamerzystą i zespołem weselnym. Panna młoda może wykonać próbny makijaż i fryzurę.

Napisz komentarz