ślubne dekoracje z drewna

Dekoracje z drewna – 14 pomysłów, które pokochają Wasi goście (i fotograf!)

Drewniana drabina, parę desek, skrzynka po owocach. Do tego biała farba, jutowe sznurki, koronka  i kilka narzędzi. W prosty sposób powstają najefektowniejsze dekoracje. Zachęcamy do wspólnego zaangażowania się w ten jakże przyjemny projekt. Drewniane dekoracje hand made!

Charakterystyczny, lekko ziemisty zapach, faktura która sprawia, że robi nam się ciepło na sercu i niejako przeżywamy powrót do czasów z dzieciństwa. Drewno to niezwykły i niezastąpiony materiał. Każdy miłośnik natury chętnie otacza się drewnianymi elementami. Zatem, dlaczego nie wykorzystać ich do stworzenia dekoracji ślubnych?

To fantastyczny (a jak modny!) pomysł i wbrew pozorom – łatwy do zrealizowania. Wystarczy zdobyć drewno, zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i wykorzystać wenę twórczą.

 

Oto 14 inspirujących pomysłów na dekoracje z drewna:

1. Podkładki z plastrów drewna

Obecnie w wielu miejscach kupimy plastry, krążki drewna, które możemy wykorzystać do zrobienia mniej lub bardziej wymyślnych podstawek, podkładek. Świetnie wyglądają na nich świeczki w szklanych lampionach (najlepiej prostych słoiczkach, buteleczkach z odzysku itd.) Sklejając ze sobą kilka krążków, stworzymy paterę na desery.

Do tego proste bukieciki kwiatów np. gipsówki i stylową dekorację stołów gości mamy gotową.

 

podkładki z plastrów drewna

 

2. Drewniane numery stołów

Mając do dyspozycji farbę, te same plastry drewna możemy zamienić w numerki stołów na przyjęciu weselnym. Im mniej precyzyjne i dopracowane liczby, tym nawet lepiej. Tu nic nie udaje fabrycznej produkcji, zwracając uwagę na hand made! Metod nanoszenia numerków jest wiele – czy to stemple, wypalanie, kreda, ryciny, naklejanki…

 

drewniane numery stołów

 

3. Drewniane skrzynki na kwiaty

Drewniane skrzynki, które możemy zdobyć na targowiskach, w warzywniaku czy większym spożywczaku. Możecie je odnowić, pomalować, ale co ładniejsze warto zostawić w naturalnym, surowym wydaniu!

Drewniane skrzynki pięknie skomponują się z kwiatami w różnych gamach kolorystycznych. Kompozycji i propozycji ułożenia bukietów nie zabraknie. Korzystajcie z tego, co akurat rośnie na łąkach i w ogrodach. Bukiety powinny być, lekko mówiąc, nonszalanckie:)

 

drewniane skrzynki na kwiaty

 

4. Drewniane świeczniki

Ciepło świec w duecie z drewnem to niezwykle romantyczna sceneria. Jeśli mamy świeczki, to musimy mieć do nich świeczniki. Posłużą nam w tym celu wydrążone klocki drewna. Zestawcie obok siebie kilka sztuk, każdy innej średnicy. Wydrążcie otworki w spruchniałym kawałku drzewa. Widok – hipnotyzujący:)

 

drewniane świeczniki

drewniane świeczniki

 

5. Podkładka na obrączki z drewna

Para Młoda po doniosłym momencie wypowiedzenia przysięgi małżeńskiej, zakłada obrączki… to cudowna chwila, dlatego warto zadbać o jej oprawę. Pomogą w tym detale, jak podkładka pod obrączki. Ta wykonana z drewna to małe dzieło sztuki, dar natury. Wkładając trochę wysiłku, sami możemy taką wykonać. Świetnie wygląda wypełniona runem leśnym, mchem czy przewiązana naturalnym sznurkiem.

 

drewniane podkładki na obrączki

 

6. Drewniane upominki dla gości

W kuchni łyżek nigdy nie jest za dużo, zwłaszcza tych dekoracyjnych. Miłym prezentem dla naszych gości mogą być drewniane akcesoria kuchenne z wygrawerowanymi na nich imionami.

Jeśli nie łyżki, to właściwie każdy kaształt będzie miłą niespodzianką. Serduszka-magnesy, podkładki pod kubek itd.

 

drewniane upominki dla gości

 

7. Drewniane szkatułki na obrączki

Mówią, że diabeł tkwi w szczegółach. To w nich się odbija zaangażowanie Młodych w przygotowanie całej ślubno-weselnej oprawy. Obrączki to nie szczegół, a mimo to, wiele osób nie przywiązuje uwagi do tego, jak je wyeksponuje. Mała szkatułka z drewna wraz z grawerkiem, zrobi większą furorę, niż byłaby wykonana nawet ze złota.

 

drewniane szkatułki na obrączki

drewniane szkatułki na obrączki

 

8.  Drabina jako stół na desery

Zwyczajna, drewniana drabina. Ludzie przesądni kojarzą ją z nieszczęściem, ale nie bądźmy tacy staroświeccy! Drabina służąca jako podstawa do zrobienia stolika na desery, może być równie dobrze też kwietnikiem, świecznikiem,  a nawet podtrzymywać listy gości. Im drabina starsza i wysłużona, tym lepiej. Choć darujmy sobie te całe w farbie malarskiej!;)

 

drewniany stół na desery

 

9. Drewniane drogowskazy

W nieznanym otoczeniu łatwo się zgubić, dlatego pomocne będą drogowskazy, wypisane np. na drewnianych paletach lub deseczkach. A co jeśli nasi goście doskonale znają miejsce wesela? W tym wypadku…także użyjmy drogowskazów! Będą po prostu pomysłową dekoracją. Już samo wskazanie drogi można utożsamić symbolicznie z decyzją podjętą przez Parę Młodych. Zwróćcie uwagę, jak prostej kaligrafii użyto do tych napisów. Właśnie o to chodzi – im prościej, tym lepiej, naturalniej.

 

drewniane drogowskazy

 

10. Drewniane skrzynki na owoce, pieczywo

Wystawne stoły, wykwintne potrawy, to dla wielu nieodzowny element wesela. Warto więc przełamać stereotyp i podać owoce, ciasta czy świeże pieczywo w bardziej swojski sposób. Wykorzystajcie drewniane skrzynki, które apetycznie wyeksponują poczęstunek. Najlepiej wyglądają w plenerze.

 

drewniane skrzynki na owoce i pieczywo

 

11. Drewniana szkatułka na kartki z życzeniami

Nowożeńcy otrzymują mnóstwo kartek z życzeniami. Co Wy na to, by Wasza drużba zbierała je od gości do drewnianej, delikatnie udekorowanej skrzyneczki? Napisy, jutowe sznutki, koronki, aplikacje z naturalnych materiałów – są tu bardzo pożądane.

 

drewniane skrzynki na kartki

 

12. Dekoracje z wykorzystaniem palet i drabin

Kilka deseczek połączonych w niewielką drabinkę czy paletę, pomysł jak je przyozdobić –  w ten sposób mamy kolejny sposób na wyeksponowanie świec, bukiecików kwiatów, zdjęć czy czegokolwiek innego. Stare, podniszczone drewno dobrze jest podświetlić lampeczkami – nawet choinkowymi. W nocy przyciągną do dekoracji wszystkich gości. Niewielkim trudem uda się Wam ich oczarować kreatywnością!

 

dekoracje z palet i drabin

 

13. Litery z drewna

Od kilku lat modne w architekturze wnętrz, teraz podbijają wesela. Litery z drewna. Nic w tym dziwnego, bo są efektowne, super wyglądają na zdjęciach, można je zamówić w stosunkowo niskich cenach. Poza tym – takie inicjały zostaną Młodym na całe życie, jako pamiątka po ich pięknym ślubie.

 

drewniane litery dla nowożeńców

 

14. Drewniane tablice powitalne

Na zakończenie coś, co Waszych gości powita na początku wesela:) Od zapoznania się z tablicami powitalnymi, rozpoczną oni uroczyste wejście do sali, gdzie odbędzie się bankiet. Nawet jeśli będziecie ich zapraszać z mikrofonem, to warto się zaopatrzyć w takie tablice. Są bardzo uprzejmym ukłonem w stronę weselników. Wywołają uśmiech na ich twarzach, a u fotografa i kamerzysty wręcz zachwyt – uwierzcie, że oni kochają takie smaczki!

 

drewniane tablice powitalne

 

Potraktujcie to jak wspólną, dobrą zabawę

Dotarliście do końca? Brawo! Celowo zaprezentowaliśmy Wam aż tyle różnych propozycji, bo warto mieć w czym wybierać. Są to tylko nasze inspiracje – jesteśmy pewni, że Wy opracujecie zestawy swoich własnych, spersonalizowanych dekoracji z drewna. Czasami wystarczy ich zaledwie kilka. Chodzi o to, by pokazać gościom weselnym, że Wam bardzo zależało. Na ich dobrej zabawie, na przyjemnej atmosferze, przyjęciu we własnym stylu.

Naszym zdaniem najmodniejsze śluby i wesela to takie, na których Para Młoda potrafi wyeksponować siebie, własną indywidualność i zainteresowania. Któż nie kocha drewna? Warto w nim nieco podłubać:)

Zachęcamy do przypomnienia sobie filmu z przygotowań ślubnej oprawy hand made pewnej niezwykłej pary. Zobaczcie, ile radości daje takie wspólne zaangażowanie!

 

 

 

Napisz komentarz