Profesjonalny reportaż ślubny

Profesjonalny reportaż ślubny

Nikomu nie trzeba mówić, że ślub, to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Na ten dzień nierzadko ludzie przeznaczają dużo pieniędzy i dużo czasu na jego przygotowanie. Bo pragną, żeby ten dzień był, jak z bajki.

Reportaż ze ślubu i fotografie ślubne na pamiątkę

Ze ślubu i wesela ma powstać profesjonalny reportaż ślubny, który będzie niejednokrotnie przeglądany przez małżonków. A potem przez ich dzieci i wnuki. Niech przyszłe pokolenie wie, jak wyglądał ślub rodziców lub dziadków. Oglądanie po latach takiego reportażu filmowego z własnego ślubu budzi wiele emocji. I nie jednemu kręci się łezka w oku, jak wróci pamięcią do tamtego wydarzenia.

Wiele osób cieszy się z posiadania fotografii i nagrania ze swojego ślubu i wesela, dodaje fotograf Dariusz Czepiel. Gdyż po latach przypomina sobie nie tylko samego siebie, lecz również wszystkich członków rodziny i przyjaciół. Niektórzy jednak twierdzą, że nakręcanie filmu, to strata pieniędzy. Bo wraz z biegnącymi latami nikt do płyty nie zagląda. Leży ona przez lata gdzieś schowana. A, gdyby był album, to na pewno częściej by się po niego sięgnęło. Lecz może być i jedno i drugie.

Jak komentuje fotograf z www.kozinski-foto.pl – na ślubie i weselu może być nagrywany reportaż i mogą być robione zdjęcia. Gdy jednak młodzi są innego zdania i nie jest na ślubie nakręcany film, to dużo pracy ma fotograf ślubny. Wykonuje on setki zdjęć, aby potem wspólnie z parą młodą wybrać te najodpowiedniejsze, które znajdą swoje miejsce w ślubnym albumie. Ślub w wielu przypadkach zdarza się raz w życiu. Choć oczywiście czasem zdarza się i tak, że ktoś ponownie staje na ślubnym kobiercu, bo w skutek nieszczęścia stracił współmałżonka. I po czasie żałoby ponownie wiąże się z drugą osobą.

Oprócz tego ludzie również się rozwodzą. Pomimo przysięgi małżeńskiej po jakimś czasie małżonkowie dochodzą do wniosku, że już nie łączy ich miłość. I postanawiają się rozejść i ponownie szukać miłości. Po odnalezieniu tej właściwej osoby biorą kolejny ślub. I pragną, aby był on fotografowany, bo taka fotografia ślubna znajdzie miejsce na ścianie w ich wspólnym domu. I będzie broniła trwałości związku małżeńskiego i przypominała, że rodzina jest najważniejsza. Jak i to, że o wspólne relacje w małżeństwie trzeba dbać każdego dnia, kwituje fotograf Luke Sezeck.

Nie wolno zapominać o czułych gestach i słowach, o wzajemnym adorowaniu siebie i zaskakiwaniu. O robieniu miłych niespodzianek. Jak i o dbałości nie tylko o związek małżeński, lecz również o siebie. Nie można po ślubie przestać o siebie dbać i nie starć się w ogóle przypodobać żonie, czy mężowi. A wielu niestety tak uważa. Według nich ślub zwalnia ze wszystkiego. Można nieustannie chodzić w wyciągniętym dresie i starych kapciach. Bo po co się stroić skoro już nie trzeba. A właśnie, że trzeba. Bo, gdy tego nie ma, to jest kolejny rozwód. I kolejny ślub z bardziej zadbaną osobą.

W chwili zawierania związku małżeńskiego i składania małżeńskiej przysięgi trudno posądzić kogoś o nieszczerość. Zazwyczaj zdecydowana większość małżonków szczerze przysięgają sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. I to, że jedno nie opuści drugiego w zdrowiu i chorobie, aż do śmierci. Lecz potem często życie to weryfikuje i różnie z tym bywa.

Napisz komentarz