akcesoria do mycia dla niemowląt

Przed pierwszą kąpielą: sprawdzamy najbardziej przydatne akcesoria do mycia dla niemowląt

Pierwsza samodzielna kąpiel noworodka jest dla świeżo upieczonych rodziców stresującym doświadczeniem. Pierwszym próbom umycia maluszka nie sprzyjają także nowe dla niego okoliczności: wyjście ze szpitala, nieznane otoczenie i obawy przed kontaktem z wodą generują głośny płacz i podenerwowanie. Jak sprawić, by maluch polubił wieczorny rytuał kąpieli? Zadbaj o dobór odpowiednich akcesoriów, które ułatwią mycie dziecka i zabawek, które uprzyjemnią maluszkowi czas spędzony w wannie.

Wanienka ze stelażem podstawą wyprawki dziecięcej

Kompletując wyprawkę, pamiętaj o zakupie odpowiednich akcesoriów dziecięcych: również tych służących do pielęgnacji i higieny maluszka. Podstawą jest zakup odpowiednio długiej, wyprofilowanej wanienki, w zestawie ze stelażem, który ułatwi mycie dziecka, bez nadmiernego obciążania kręgosłupa. Dobrze, kiedy wanienka jest uzupełniona o specjalny leżak lub fotelik: usprawni on kąpiel dziecka i zapewni mu większe bezpieczeństwo. Jeśli rodzice nie są pewni, czy temperatura wody jest odpowiednia warto zdecydować się na zakup specjalnego termometru do wanienki. Pamiętajmy, by po wyjęciu z wanienki  otulić dziecko delikatnym okryciem kąpielowym.

Akcesoria kąpielowe dla starszaka: jak uatrakcyjnić pobyt w wannie?

Kiedy dziecko rośnie, wanienka może okazać się za mała-wtedy z powodzeniem możemy zamienić ją na właściwą dużą wannę, pamiętając jednak o zakupie maty antypoślizgowej. Kilkunastomiesięczny maluszek, który jest zainteresowany otaczającą go rzeczywistością zapewne ucieszy się na widok kolorowych zabawek pływających w wodzie: piszczących kaczuszek, gumowych kubków czy też miękkich książeczek zmieniających kolor. Zarówno w przypadku niemowlaka, jak i starszego dziecka idealnie sprawdzą się myjki frotte, którymi możemy wykonać dziecku delikatny masaż.

Gdzie kupić artykuły dziecięce?

Kupując gadżety przydatne w trakcie kąpieli dziecka, zwracajmy uwagę, czy posiadają odpowiednie atesty, są wykonane z bezpiecznych materiałów i odporne na kontakt z wodą. Wysokiej jakości, solidne akcesoria w postaci wanienek ze stelażami, leżaków, termometrów, ręczników-otulaczy znajdziemy w sklepie https://sklepmati.pl/, który w swoim asortymencie oferuje także kosmetyki do pielęgnacji niemowląt oraz inne, potrzebne artykuły dla dzieci.

Napisz komentarz