Sesja plenerowa. Jak się przygotować?

Ślubna sesja plenerowa z czasem zaczęła stawać się jedną z głównych elementów reportażu ślubnego. Kiedyś nikt na to tak nie zwracał uwagi, chciano tylko zdjęcia w dniu ślubu, aby fotograf ślubny mógł odbębnić swoją robotę szybko i bezproblemowo. Jednakże coraz częściej Klienci dokonują wyboru lepszych zdjęć plenerowych. Na co szczególnie zwracać uwagę oraz jak przygotować się do ślubnej sesji plenerowej?

Po pierwsze to pogoda. W przypadku jeśli wydaje się niepewna i jest pochmurnie, to warto jest dokonanie wyboru innego terminu. Czasami czas oczekiwania to kilka dni, tydzień, a nawet miesiące, jeśli natomiast każdemu zależy na pięknej i niezapomnianej sesji, warto poczekać i mieć wyjątkową pamiątkę na całe życie.

Po drugie to konkretny wybór miejsca. Inni uwielbiają zdjęcia ślubne w łonie natury, jedni budynki miast. Można wykonać plener zarówno poważny jak i z poczuciem humoru. Najlepiej będzie, jeśli to para młoda sama dokona wyboru miejsca sesji, być może i miejsc jest sporo, natomiast tych konkretnych wymarzonych już mniej. Jednak wiadomo, że nie każdy będzie się czuł komfortowo chociażby na rynku w centrum miasta, otoczony z każdych stron tysiącami turystów.

Swobodny plener to klucz do sukcesu udanej sesji. Nie ma nic gorszego niż powielanie tych samych miejsc po raz setny, dlatego pomysły i kreatywność będzie miała korzyści zarówno dla pary młodej jak i dla fotografa.

fotograf ślubny kraków

Po trzecie to czas. W okresie letnim nie powinno się robić zdjęć w południe, ponieważ słońce w godzinach szczytu negatywnie wpływa na jakość zdjęć, dodatkowo niekomfortowe warunki w postaci potu nie są mile widziane. W lecie nie warto robić zdjęć o 12 w południe. Najbardziej odpowiednia pora to godziny popołudniowe (około 16) gdy nadchodzi zachód słońca i nie ma tak intensywnego blasku. Zarówno śliczne są zdjęcia w godzinach porannych, natomiast jest jeden minus – trzeba wstać przed wschodem słońca. Jesienna pora jest nieprzewidywalna, tu trzeba ogromnego szczęścia do pogody. Słońce o tej porze roku świeci całkiem inaczej niż w lecie, podobnie jest w przypadku miejsc.

Po czwarte to także wizaż oraz stylizacja. W przypadku sesji w okręgu natury tak samo panny młode powinny stawić na naturalność, bez zbędnych koków czy upięć. Włosy rozpuszczone, warkocze, upięte na bok na zdjęciach wyglądają rewelacyjnie. Druga kwestia to makijaż. Czasami bardzo duża ilość kobiet na co dzień się nie maluje, natomiast warto postawić na delikatność, która podkreśli urodę, a nie ją oszpeci.

Napisz komentarz