ślub w ciąży

Ślub w ciąży – panna młoda z brzuszkiem

Ślub w ciąży? Kiedyś nie do pomyślenia – teraz coraz więcej przyszłych rodziców decyduje się na taki krok. Jest to poważna decyzja w szczególności dla przyszłej mamy i żony.

Tekst: Monika Barylska

 

Ślub jest najważniejszym wydarzeniem dla zakochanej pary i wymaga bardzo dużo cierpliwości oraz zaangażowania. Każde przyszłe małżeństwo chce, aby ten dzień był przepiękny, jak z marzeń. Dlatego przyszła mama musi szczególnie na siebie uważać – nie powinna się denerwować i przemęczać podczas całej organizacji.

 

ślub w ciąży

Źródło: www.babyprepping.com

Ciążowa sukienka ślubna

Przy zaawansowanej ciąży trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na komfort. Sukienka ślubna musi być wygodna, gdy Młoda zsiądzie przy weselnym stole. Ma być też super wygodna w tańcu! Warto wybierać fasony z podwyższoną talią lub z elastycznych tkanin. Aby wyeksponować ciążowy brzuszek (tak, wyeksponować!;),  zdecyduj się na suknię z podkreśloną talią. Gdy chcesz jednak go trochę ukryć, modele z falbanką na linii brzucha będą najlepsze. Na szczęście obecnie na rynku mamy coraz większy wybór ciążowych sukni ślubnych.

 

ślub w ciąży

Źródło: www.babyprepping.com

Suknia – w jakim kolorze?

Na pewno każda kobieta będąc jeszcze małą dziewczynką, marzyła o pięknej, rozkloszowanej, białej kreacji niczym z bajki. Dzisiaj coraz więcej pań (nie tylko tych w ciąży!) decyduje się na inną gamę kolorystyczną: biel, nude, ecru, czerwień, wszystkie odcienie różu, kolorowe. Czasami pojawia się nawet czerń.

Jeszcze do niedawna nie do pomyślenia było, aby panna młoda będąca w ciąży, mogła wybrać kolor biały. Biała suknia była symbolem seksualnej czystości. Obecnie nie jest to już temat tabu i nie budzi tak dużych kontrowersji jak dawniej.

Głównym zmartwieniem kobiet w ciąży jest ich sylwetka. Ciężarna panna młoda może wyglądać przepięknie nawet, gdy przybyło jej kilka kilogramów więcej, a jej ciało nie jest już tak smukłe jak wcześniej.

 

ślub w ciąży

Źródło: codyhunterphotography.com

 

Co z wieczorem panieńskim?

Wiele kobiet często rezygnuje z tej zabawy. Powody są różne: jedne uważają, że nie wypada im w ciąży, inne boją się, że zaszkodzą dziecku. Nikt przecież nie może odmówić ciężarnej pannie młodej prawa do zabawy! A obawy o dziecko? Jeśli przyszła mama dobrze znosi ciążę, to nie ma żadnych przeciwwskazań do bezalkoholowego świętowania w gronie swoich najbliższych przyjaciółek. Jak najbardziej nie powinno się więc rezygnować  z tak miłego, przedślubnego wieczoru.

 

Ślub to nie tylko organizacyjne wyzwanie – to przede wszystkim piękna pamiątka na całe życie. Przeżywanie tych chwil razem ze swoim dzieckiem noszonym tuż pod sercem, jest wyjątkowym wydarzeniem dla przyszłych małżonków.

 

ślub w ciąży

Źródło: www.stylemepretty.com

ślub w ciąży

Źródło: idoowed.com

slub-w-ciazy-007

Źródło: www.oncewed.com

ślub w ciąży

Źródło: www.100layercakelet.com

Napisz komentarz