Sukienki na wesele

Sukienki na wesele. Jakie wybrać, aby prezentować się elegancko i radośnie?

Wesele to okazja do tego, by pokazać się od jak najbardziej zachwycającej strony. Nie ma chyba takiej kobiety, która nie chciałaby w tym dniu przyciągać spojrzenia – i to nawet jeśli nie jest Panną Młodą. Zobaczmy zatem, jaka kreacja będzie najlepsza na taką okazję.

Przede wszystkim wesoła

Sukienka weselna powinna dobrze oddawać charakter chwili, na którą jest zakładana. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla większości kobiet wesele w rodzinie to okazja do świętowania. Nie ma w tym nic dziwnego. Niezależnie od tego, czy za mąż wychodzi siostra, córka, kuzynka czy przyjaciółka, zawsze jest to wydarzenie pełne szczęścia i dające szansę na otwarcie się nowych dróg w życiu.

Za pomocą stroju warto podkreślić ten radosny, ale też uroczysty charakter wydarzenia. Dlatego sukienka weselna powinna być wesoła. Doskonale sprawdzi się taka, w której nie brakuje falbanek, koronek i wesołych kolorów. W przypadku wesela świetnie sprawdzają się też sukienki ozdobione cekinami i brokatem.

Kolory, które zawsze są w modzie

Wybierając sukienkę na wesele, zawsze najwięcej wagi przykładamy do jej koloru. Nie jest to zaskakujące, skoro kolor jest właśnie tym, co jako pierwsze przykuwa wzrok. My też już o nim wspominaliśmy. Jednak jakie kolory będą zawsze w modzie, a których lepiej unikać?

Przede wszystkim na wesele nie powinno się zakładać kreacji białej oraz czarnej. Pierwsza z nich ma kolor zarezerwowany dla Panny Młodej, której podczas uroczystości i zabawy nie powinna przyćmić żadna inna kobieta. Z kolei czarna sukienka ma bardzo poważny charakter i nie oddaje w pełni atmosfery spotkania. Lepiej sprawdzi się podczas innych, oficjalnych spotkań.

Sukienka weselna doskonale będzie wyglądać, jeśli zdecydujemy się na pastelowy kolor. Barwy takie jak jasnoróżowy, złocisty, kremowy czy błękitny zawsze idealnie pasują do większych, ale też radosnych wydarzeń typu wesele. Sukienka na ślub w takim kolorze z pewnością dobrze będzie też pasowała do roli świadka lub druhny. W ten sposób idealnie będzie współgrać z kreacją Panny Młodej, a jednocześnie jej nie przyćmi.

Sukienka na wesele może mieć też bardziej intensywną barwę, jak choćby czerwoną czy amarantową. Takie kolory są preferowane przez panie, które mają najwięcej odwagi i pewności siebie, a jednocześnie chciałyby przyciągnąć spojrzenie. Jednak również skromniejsze osoby mogą bez problemu sięgnąć po taki rodzaj kreacji, który z pewnością doda im wiary w siebie i pomoże bawić się na całego w trakcie weselnego przyjęcia.

Kroje i długości

Nie ma jednej, idealnej długości albo uniwersalnego kroju dla sukienki na wesele. Jak udowadnia butik pełen nowoczesnych kreacji LOU, każda sukienka zasługuje sobie na uwagę. Zarówno długa, jak i krótka mogą prezentować się zachwycająco. Zarówno długość, jak i to, czy kreacja będzie dopasowana do figury, nieco luźniejsza i jaki dokładnie typ będzie posiadać, zależy przede wszystkim od preferencji kobiety oraz od tego, czy chciałaby podkreślić konkretne walory swojego ciała, na przykład odsłaniając ponętny dekolt albo długie nogi.

Napisz komentarz