Suknie ślubne boho

Suknie ślubne boho zawsze na topie!

Historia stylu boho w modzie sięga lat 70. XX wieku, gdy Dzieci Kwiaty rozpoczęły rewolucję kulturową i obyczajową. Kilka dekad temu dzięki nim w modzie zapanowały luz, wygoda i odważne mieszani różnych materiałów, wzorów i dodatków. Hipisi chętnie wybierali falbany, kwieciste materiały oraz wszelkie akcesoria inspirowane artystycznym środowiskiem, zabawą i wolnością. Boho zagościł na dobre nie tylko w garderobie codziennej, ale również w modzie ślubnej. Co cechuje suknie ślubne boho?

1. Falbany i koronki

2. Szerokie spódnice i rękawy

3. Styl dawnej bohemy

Moda ślubna zmienia się równie szybko co moda codzienna, jednak wśród trendów dla przyszłych panien ślubnych nieustannie pojawia się styl boho. Panny młode cenią go za wygodę, wyjątkową kobiecość i strojność, których nie sposób nie docenić. Jakie elementy stylu boho są najważniejsze w modzie ślubnej?

Falbany i koronki

Suknia dla przyszłej panny młodej powinna podkreślać uroczysty charakter ślubu – falbany i koronki sprawdzają się w tym celu doskonale. Suknie ślubne boho są nimi bogato zdobione. Falbaniaste spódnice zadają szyku kreacji i sprawiają, że pięknie układa się w tańcu i znakomicie prezentują się na zdjęciach. Koronki naszywane na grubsze materiały dodają prawdziwej klasy kreacji i jednocześnie są znacznie wygodniejsze niż delikatne koronkowe rękawy lub gorsety, ściśle przylegające do ciała.

Szerokie spódnice i rękawy

W stylu boho ważny jest luz i wygoda, dlatego nie ma w nim miejsca na kreacje ślubne, w których panna młoda ma trudności ze swobodnym poruszaniem się lub radosną zabawą na weselu. Szerokie spódnice sprawiają, że w sukniach ślubnych boho kobiety cieszą się wyjątkowym komfortem. Dodatkowo taka spódnica wspaniale prezentuje się na ślubnych fotografiach, unoszona przez pannę młodą i falująca na wietrze. Luźne rękawy są natomiast nawiązaniem do stylu Dzieci Kwiatów i noszonych przez nie charakterystycznych bluzek oraz koszul. W przypadku sukni ślubnych boho luźne rękawy są często wykonane z półprzeźroczystych, zwiewnych tkanin, które zdobią delikatne koronki, perełki lub hafty.

Styl dawnej bohemy

Styl bohemy, dla której artystyczne ideały, zabawa i wolność, miały pierwszorzędne znaczenie dla środowiska dawnych twórców sztuki, literatów i poetów. Suknie boho dla panien młodych są zdobione perłami, których długie sznurki zwisają z ramion, oplatają talię lub tworzą otoczkę na nakrycia głowy. Perły często łączy się w koronkami oraz materiałami w kolorze ecri, który znakomicie nawiązuje do stylu vintage.

Napisz komentarz