jubiler

Te rzeczy zrobisz u jubilera, oprócz kupowania biżuterii!

Sztampowo jubiler kojarzy się tylko z miejscem w którym można sprzedać stare zalegające w domu złoto aby wytworzyć z niego nową biżuterię. Wiele osób nie wie, że u jubilera mogą zaprojektować biżuterię swoich marzeń, naprawić lub wyczyścić biżuterię. Jubiler staje się psychologiem, który jest wstanie dopasować biżuterię do naszej osobowości.  

Naprawa zepsutej biżuterii

Zerwanie łańcuszka czy uszkodzenie mechaniczne pierścionka to najczęstsze problemy z jakimi musi zmagać się posiadacz lub posiadaczka biżuterii.  W trakcie uprawiania sportu może dojść do zerwania się łańcuszka. Wiele osób pewnie pamięta emocje jakie towarzyszą zazwyczaj temu wydarzeniu. Czujemy przede wszystkim smutek i pytamy siebie dlaczego tak się stało. Główną przyczyną jest to, że biżuteria jest bardzo krucha i łatwo ulega uszkodzeniom. 

Biżuteria jest cenna nie tylko przez swoją wartość materialna, ale także co jest ważniejsze przez wartość sentymentalną. Niekiedy łańcuszek przechodzi z pokolenia na pokolenie tym sam stając się cenną rodzinną pamiątką. W zakładzie jubilerskim w Krakowie można liczyć na doświadczenie i fachową pomoc. 

Przyjrzyjmy się naprawie łańcuszka srebrnego. Na początku jubiler rozcina szczypcami  ostatnie ogniwko łańcuszka i łączy go z zerwanym końcem. Następnie podgrzewa lut srebrny przy pomocy palnika gazowego do temperatury około 900 stopni. W tym procesie niezbędna jest, także chemia do lutowania oraz przyrządy pomocnicze takie jak pęsety i płytki do lutowania. Jubiler w Krakowie wykonuje swoją pracę w sposób perfekcyjny. Nie widać w którym miejscu doszło do zerwania łańcuszka tak jak to jest to widoczne przy amatorskiej próbie rekonstrukcji w zaciszu domowym. 

Kolejnym problemem jaki może spotkać posiadacza biżuterii jest rozdzielenie mechaniczne pierścionka. Jubiler spaja dwa końce pierścionka ze sobą. Wysoka temperatura przy spawaniu topi metal. Dzięki temu możliwe jest zespolenie w jedną całość drogocennego przedmiotu. Przed wydaniem klientowi każda biżuteria jest czyszczona i przechodzi restrykcyjną kontrolę wizualną pod mikroskopem.

Indywidualny projekt

Pierścionek zaręczynowy jest niezwykłym przedmiotem posiadającym wręcz magiczne znaczenie. Najważniejszą jego wartość stanowi miłość i oddanie do drugiej osoby. Ludzie zakochani wiedzą, że druga osoba jest dla Nich wyjątkowa i niepowtarzalna. Tylko jest jeden mały problem. Pierścionek zakupiony w sklepie jubilerskim jest masowym produktem, nie posiadającym indywidualnego charakteru. 

Najczęściej jako pierścionek zaręczynowy wybierane jest żółte lub białe złoto z cyrkonią lub diamentem. Kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tysięcy kobiet może posiadać dany egzemplarz. Kobieta potrzebuje poczuć, że została wybrana spośród miliarda kobiet. Na pomoc przychodzi zakład jubilerski w Krakowie, który jest wstanie wykonać projekt bazując na wyobraźni klienta. Wygląd, kształt oraz materiały mogą zostać dobrane w taki sposób aby współgrały z typem osobowości danej osoby. 

Do wyboru oprócz diamentów i brylantów jubiler w Krakowie proponuje szmaragdy, szafiry, rubiny, perły oraz kamienie półszlachetne. Indywidualny projekt obejmuje całą biżuterię czyli również kolczyki, naszyjniki, bransoletki oraz takie rzeczy, które klient posiada dopiero w swoich myślach.   

Profesjonalna porada specjalisty

Podczas rozmowy jubiler z Krakowa patrzy w serce drugiego człowieka, aby jak najlepiej dopasować produkt. Dla Niego ważne jest, aby biżuteria była spójna z osobowością klienta. Każda osoba jest dla Niego wyjątkowa.  Porada specjalisty obejmuje nie tylko doradztwo pod względem doboru materiału i kruszcu.  Jubiler przekaże, także klientowi najważniejsze informacje w jaki sposób należy dbać i przechowywać biżuterię. W przypadku naprawy biżuterii opowie klientowi w jaki sposób będzie przebiegać sama naprawa oraz wyceni jej koszt. Czy chcesz znaleźć wyjątkowego jubilera w Krakowie? Jeżeli tak to skorzystaj ze strony https://siudek.com.pl/

Napisz komentarz