namiot na wesele

Wszystko, co powinniście wiedzieć zanim zdecydujecie się na wynajęcie namiotu na wesele

Alternatywne formy organizowania wesel z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Jeszcze do niedawna normą było wynajęcie sali weselnej lub restauracji oferującej zorganizowanie tego typu uroczystości. Przygotowując się do najważniejszego dnia w swoim życiu, warto jednak spojrzeć nieco dalej i znaleźć rozwiązanie, które będzie nieszablonowe i sprawi, że zapamiętamy je na zawsze. Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie wesela na świeżym powietrzu. To scenariusz znany doskonale z zachodnich filmów gdzie takie formy świętowania złożenia obietnicy małżeńskiej już od dawna są bardzo popularne. Co musimy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na wynajem namiotu i zorganizowanie naszego wesela, chociażby w przestronnym i zadbanym ogrodzie? Warto poznać zarówno zalety, jak i wady oraz uzmysłowić sobie jak wygląda to od strony organizacyjnej.

Jak to jest z tym świeżym powietrzem, gdy chodzi o pogodę?

Zacznijmy może od sprawy oczywistej. Faktem jest to, że w naszym pięknym, choć czasem nieco zbyt skrajnym momentami klimacie, najlepiej zorganizować takie wesele późną wiosną lub wczesnym latem, żeby mieć pewność, że pogoda nie popsuje nam szyków. Choć to i tak nie jest nigdy pewne, to warto już zawczasu pomyśleć właśnie o tym, czy aby zmienny polski klimat nie zagra nam na nerwach dosłownie w ostatniej chwili. Decydując się na ślub w takim terminie mamy najwyższe prawdopodobieństwo tego, że pogoda nie tylko nam dopisze, ale okaże się wręcz wspaniała. Co prawda zawsze jest ryzyko drobnych opadów, ale zazwyczaj latem i późną wiosną są one na tyle intensywne co i krótkie. Jednym słowem nie zrażajmy się czymś, na co i tak naprawdę nie mamy większego wpływu i bądźmy po prostu dobrej myśli, bo najpewniej całą imprezą uda się wyśmienicie, a pogoda okaże się doskonała.

Dokładnie zaplanujmy, gdzie nasze wesele miałoby się odbyć

Teraz pora na miejsce. Zanim zainteresujemy się firmą zajmująca się wypożyczaniem namiotów na imprezy, powinniśmy najpierw poszukać odpowiedniej lokalizacji. Teoretycznie wesele pod namiotem możemy zorganizować praktycznie wszędzie — wystarczy, że będziemy mieli do dyspozycji jakiś prywatny i atrakcyjny teren zielony. Może to być zarówno duży ogród, jak i działka wczasowa. Podczas organizowania takiego przedsięwzięcia będziemy musieli zatroszczyć się jednak o mnóstwo rzeczy takich jak chociażby stoły, krzesła, zastawa i catering. Najlepiej znaleźć lokal oferujący zaplecze w postaci wspomnianych akcesoriów, który dysponuje także należącym do obiektu terenem otwartym. Wtedy nie będziemy mieli problemu nie tylko z zaopatrzeniem wesela w niezbędne potrawy i meble, ale również i prąd, bez którego przecież cała zabawa nie ma racji bytu.

Znajdźmy odpowiednią firmę, która wynajmie nam namiot i spełnijmy swoje marzenie!

Gdy już znajdziemy odpowiednie miejsce, powinniśmy zapoznać się z ofertą firm, które mają w swojej ofercie wynajem namiotów na różnego rodzaju imprezy, w tym wynajem namiotów na wesele. Ceny za taką usługę wąchają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych w zależności choćby od wielkości samego namiotu. Przy wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim liczbą gości, których chcemy zaprosić. Najważniejsze jest to, aby czuli się oni swobodnie i nie byli stłoczeni. Gdy już zdecydujemy się na konkretną firmę, to przed nami pojawi się zadanie udekorowania całego obiektu. Oczywiście jest to kwestią w zupełności dowolną, bo w zależności od budżetu możemy nawet popuścić wodze fantazji. Z pewnością wesele w wynajętym namiocie nie musi być w żaden sposób nudne, czy zorganizowane w stylu narzuconym nam z góry. To, jak ozdobimy i przystroimy całą imprezę, nie tylko pozwoli nam mieć wpływ na ostateczny kształt całego przedsięwzięcia, ale i zapewni nam efekt, o jakim zawsze marzyliśmy. Nie ma chyba nic przyjemniejszego niż ciepły wieczór spędzony w gronie najbliższych pod krystalicznie czystym niebem, na którym migoczą miliardy gwiazd. Dla takiej chwili z pewnością warto wyrwać się nieco z utartych schematów i zdecydować na wynajem namiotu na wesele i zorganizowanie tego przyjęcia w taki sposób, w jaki dokładnie chcemy. W końcu zdarza się to tylko raz w życiu.

Napisz komentarz