zaproszenia ślubne 2017

Zaproszenia ślubne 2017

Oto zebrane w całość, wszystkie trendy w zaproszeniach ślubnych, z jakimi się spotkacie w tym roku. Inspiracje czerpane są z pokazów mody, prosto spod ręki projektantów, stąd też nie zdziwcie się, że ulica też się będzie nosiła mniej więcej w podobnym stylu;)

Tekst: Monika Kaliszewska

Papeteria ślubna w tym roku to przede wszystkim urok antycznego stylu i koloru. Łączy w sobie dwie bardzo pożądane przez Młodych cechy ślubu – klasykę i elegancję.

zaproszenia ślubne 2017

Równocześnie coraz śmielej, dla par ceniących bardziej zwariowane i odważne pomysły, pojawia się trend na przyjęcie w wyrazistych, iście wibrujących kolorach tęczy – co ma związek z aż 10 kolorami roku 2017, które zaproponował Instytut Pantone. Bez względu natomiast na styl wesela, w papeterii ślubnej już kolejny sezon króluje kaligrafia!

TOP 10 INSPIRACJI w papeterii ślubnej na rok 2017:

1). Jak wyżej wspomniałam, niezaprzeczalnie rządzi KALIGRAFIA i to bez względu na styl wesela! Wypisanie natomiast ręcznie każdego zaproszenia jest niewyobrażalnie czasochłonne i przede wszystkim kosztowne, dlatego też łączy się np. ręcznie wypisane imiona młodych z drukowaną, prostą czcionką w pozostałym tekście.

2). Wibrujące KOLORY TĘCZY lub w przypadku stylu antycznego są to PRZYBRUDZONE, blade PASTELE – szaro-zielony, różowy beż, odymiona biel.

zaproszenia ślubne 2017

3). Wstążki, TASIEMKI, rzemyki, a więc wszystko, czym możemy przewiązać papeterię. Nie są to natomiast wstążki czy tasiemki, którymi przywykliśmy obwiązywać prezenty – te wyróżnia artystyczny, stylizowany na staromodny charakter – postrzępione brzegi, pozornie niedbale zawiązana kokarda, liczne przewiązania zawiązane supełkiem.

4). LAKI, które wbrew swym królewskim wręcz pozorom, można wykorzystać w przeróżnych kolorach i stylach.

5). TŁOCZENIA np. inicjałów, nadające papeterii sznytu dostojności i elegancji.

6). ORNAMENTY czyli ozdobniki tekstu, najczęściej ROŚLINNE, przedstawiające gałązki oliwne, czy po prostu drobne listeczki, które w zależności od stylu wesela mogą kojarzyć się nam artystycznie (np. boho) lub klasycznie (np. styl antyczny). W tym roku ornamenty są tłoczone, ręcznie malowane lub odciśnięte w laku.
7). ZŁOTO w dodatkach papeteryjnych – zaproszenia wypisane tuszem w kolorze antycznego złota, ręcznie namalowane, roślinne ornamenty, złote laki…

zaproszenia ślubne 2017

8). KALKA, która nawiązuje do bardzo popularnego w tym roku trendu transparentności np. sukni ślubnej. Dzięki niej, zaproszenia zyskują na lekkości i stają się jeszcze bardziej romantyczne.

9). PAPIER CZERPANY – bo właśnie taki, przepięknie komponuje się ze wszystkimi wyżej wymienionymi elementami papeterii.

10). AKWARELA – co raz rzadziej rozwodniona, a co raz częściej wyraźna i kolorowa!

 

I ostatni trend, choć absolutnie nie mniej ważny niż wszystkie pozostałe – WASZ POMYSŁ! Trendy trendami, ale kreatywność i oryginalność pomysłu to coś, co zawsze przyciągało zainteresowanie i wzbudzało zachwyt. Dlatego też, zachęcam Was do inspirowania się moim TOP 10 i tworzenia tych jedynych, spersonalizowanych zaproszeń ślubnych!

 

Napisz komentarz