Złote obrączki ślubne

Złote obrączki ślubne: sprawdzamy zakres cen tradycyjnych modeli

Obrączki od wieków pozostają symbolem wiecznej miłości i wierności. Są głównym atrybutem ceremonii zaślubin i towarzyszą małżonkom przez całe wspólne życie. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać praktyczne modele, które dodatkowo będą pięknie prezentować się na dłoni. Wiesz, że uczucie łączące Cię z drugą połówką jest bezcenne. A ile kosztują złote obrączki ślubne?

Kolor złota a cena obrączek ślubnych

Zacznijmy od tego, że w kategorii biżuterii ślubnej złoto nadal pozostaje bezkonkurencyjnym kruszcem. Jest bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia. Symbolizuje trwałość związku. A dodatkowo jest dostępne w różnych odcieniach, co pozwala dopasować pierścionki ślubne do indywidualnych preferencji przyszłych małżonków.

Skoro mowa o różnych odcieniach kruszcu, przyjrzyjmy się im bliżej. Najmniejszy wydatek generują tradycyjne obrączki z żółtego złota. Proste modele można kupić już za około 1500 zł. Nieco droższe są warianty z kruszcu w różowym odcieniu. Zawierają domieszkę miedzi, która nadaje im piękny, niepowtarzalny kolor i sprawia, że są jeszcze trwalsze. Z największym wydatkiem trzeba liczyć się przy wyborze obrączek z białego złota.

Próba i waga złotych obrączek ślubnych – jak wpływa na ich cenę?

Na cenę złotych obrączek ślubnych ma także wpływ ich próba. To nic innego jak zawartość czystego kruszcu w stopie. Pierścionki ślubne mają zwykle próbę 585, co oznacza, że znajduje się w nich 58,5% czystego złota – są dostępne pod adresem: https://savicki.pl/zlote-obraczki-slubne. Nie bez znaczenia jest waga produktów, która najczęściej przekłada się na szerokość obrączek. Może ona wynosić od 2 do 10 milimetrów, chociaż jak pewnie domyślasz się, największym zainteresowaniem cieszą się te o wypośrodkowanej szerokości, czyli 5-milimetrowe.

Pamiętaj również o tym, że obrączki ślubne klasyczne mogą mieć zróżnicowany profil. Przyszli małżonkowie chętnie wybierają tradycyjne, półokrągłe modele. Wiele par decyduje się ponadto na warianty płaskie i fazowane. Ten aspekt nie ma jednak znaczącego wpływu na cenę pierścionków ślubnych.

Tradycja z nutą nowoczesności – ile kosztują klasyczne obrączki ślubne z kamieniem szlachetnym?

Obecnie modne stały się klasyczne obrączki ślubne zdobione kamieniami szlachetnymi. Mają tradycyjną formę, a umieszczony w nich transparentny lub barwny minerał nadaje im oryginalny sznyt. Może też symbolizować charakter uczucia, na którym zbudowana jest relacja dwojga osób.

Najpopularniejsze są obrączki ślubne z brylantem, chociaż pary coraz częściej decydują się na kolorowe kamienie szlachetne – szafiry, szmaragdy, rubiny i wiele innych. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w takim przypadku cena obrączek ślubnych jest znacznie wyższa i może przekraczać kilka tysięcy złotych.

Obrączki ślubne z rubinem wprawionym w białe złoto
Obrączki ślubne z rubinem wprawionym w białe złoto

Jedyne w swoim rodzaju – obrączki ślubne z grawerem

Kolejnym sposobem na to, aby nadać pierścionkom ślubnym wyjątkową, niepowtarzalną formę, jest grawer. Umieszcza się go po wewnętrznej stronie krążka. Może zawierać datę ślubu, imiona małżonków, cytat, ciekawą sentencję czy dowolną inną frazę. Zwykle personalizacja tego typu nie wiąże się z dużym wydatkiem.

Obrączki ślubne są wyjątkową biżuterią. To nie tylko piękny dodatek, ale drobiazg, który mówi więcej niż słowa. Wyraża miłość, wierność, szacunek. Jest deklaracją wspólnej przyszłości – takiej na dobre i jeszcze lepsze. I to jest najistotniejsze. A cena? Jest również ważna, ale zgodzisz się chyba, że odgrywa drugoplanową rolę, prawda?

Napisz komentarz