suknia ślubna

Suknie ślubne na miarę – jak to wygląda?

Wiele kobiet podczas najważniejszego dnia w swoim życiu chce wyglądać najpiękniej na świecie. Jest to bowiem jeden taki dzień w życiu, kiedy trzeba wyglądać wyjątkowo. Jest to marzenie wielu kobiet. Stara tradycja kulturowa ukształtowała nas w przekonaniu, że do ślubu pan młody nie może zobaczyć kreacji swojej przyszłej żony. Do ślubu potrzebna jest zatem wyjątkowa i specjalna suknia, dzięki której pan młody zakocha się na nowo tego dnia. Możemy zdecydować się na wypożyczenie sukni ze sklepu, ale niektóre kobiety decydują się również na szycie na miarę u krawcowej. W taki sposób skunie zyskują wyjątkowość oraz idealne dopasowanie do sylwetki. Suknia, którą uszyje krawcowa będzie przecież niepowtarzalna. Dodatkowo krawcową dopasuje każdy detal, który będziesz chciała. Sprawdź, jak to wygląda!

Przeczytaj też:  https://www.zlecenia.pl/blog/suknie-slubne-na-miare-u-krawcowej/

Jak wygląda uszycie sukni na miarę u krawcowej?

Przeglądanie oraz wybór oferty powinien nastąpić nie krócej niż na okres od 5 do nawet 6 miesięcy przed samym ślubem. Będzie to czas, który jest potrzebny krawcom, aby dopracować suknie do ostatniego detalu. W trakcie tworzenia bowiem cały czas trzeba coś poprawiać, a nawet same panny młode w ostatniej chwili próbują dodać jakiś szczegół. Oczywiście istnieją formy ekspresowego szycia sukien, ale będzie to z pewnością droższa opcja. Wyjątkiem jest szycie sukien ślubnych dla pan młodych w stanie błogosławionym. Wówczas szycie rozpoczyna się już dwa czy nawet trzy tygodnie przed weselem. Szycie rozłożone jest wówczas na kilka przymiarek.

Dobieranie materiałów u krawcowej

Odwiedzając pracownię po raz pierwszy, na początku przedstawione Ci będą proponowane kompozycje, szczegółowe tkaniny, a co więcej będziesz mogła sprawdzić je w dotyku. Następnie przyjdzie pora, żeby zmierzyć się i zdjąć potrzebne wymiary. Po tym razem z krawcem ustalicie wszystkie szczegóły oraz ozdoby, które chciałabyś mieć na sobie tego dnia. Całość gotowa jest najczęściej około tydzień przed ślubem.

Jaka jest cena takiego udogodnienia? 

Wbrew pozorom nie jest to, aż tak droga usługa. Suknie szyte na miarę nie są droższe od tych gotowych w salonach sukien ślubnych. Różnica w cenie może być nawet czterokrotnie na korzyść sukienki szytych właśnie na miarę. Na jej cenę wpływ ma poziom skomplikowania, detale, wielkość, a także użyte materiały oraz poświęcony na jej wykonanie czas.

Zobacz też: http://www.insult.pl/oprogramowanie-do-projektowania-odziezy/

Napisz komentarz