Something blue – niebieskie dodatki Panny Młodej

Ślubny przesąd nakazuje, by Panna Młoda w dniu zaślubin miała na sobie coś niebieskiego. Najczęściej są to podwiązki, ale przecież można zdecydować się też na inne elementy stroju ślubnego w tym kolorze – a nawet pójść na całość i uczynić kolor niebieski przewodnim przyjęcia!

 

Najbardziej znane, kultowe odcienie tego koloru:

tiffany – znak rozpoznawczy jubilerskiego obiektu westchnień przyszłych narzeczonych z całego świata – Tiffany&Co,

marine – kolor marynarski,

cobalt – kolor, który w dużej mierze zdobył popularność  dzięki butom Manolo Blahnika, w których gwiazda Sexu w Wielkim Mieście, Carrie Bradshaw, szła do ślubu (uprzednio buty „przysłużyły” się zaręczynom).

 

Co więc może być niebieskie podczas ślubu?

Podwiązka ślubna

To zdecydowanie najpopularniejszy sposób na przemycenie koloru niebieskiego w swojej stylizacji ślubnej. Ze swej strony dodam, że warto szukać oryginalnych, niesztampowych podwiązek ślubnych. Po prostu ładnych. Takich, które kojarzą się z subtelną bielizną, a nie z bazarowym przytupem. W dobie sprzedaży internetowej możemy „pogrzebać” na zagranicznych stronach, lub nawet pokusić się o wykonanie samodzielnie/przez starszą/mamę/babcię.

Bielizna ślubna
Jeżeli możemy sobie pozwolić na bieliznę w tym kolorze, czemu nie! Słowem kluczem jest tutaj: JEŻELI. Prześwitująca i widoczna bielizna w żadnym kolorze nie jest wskazana, choć ta najmniej widoczna jest w kolorze cielistym. Najczęściej jednak elementy bielizny są niedostrzegalne, mogą więc być w kolorze. Stawiajmy wtedy na odcienie jasne, pastelowe, dobrze grające z bielą.

Biżuteria ślubna

Pierścionki, bransoletki, naszyjniki, opaski…drobny element najczęściej w formie szkiełka
czy kamyka.  Turkusy, szmaragdy, akwamaryny… nic tylko przebierać! I nakładać:)

Buty ślubne

W moim odczuciu trend na buty ślubne w kolorze przeminął już dawno z wiatrem. Ale: są BUTY i buty. Do „tych” butów zaliczamy kultowe Hangisi od Manolo Blahnika w kolorze cobalt blue w wykończeniu satynowym. Zapewniam Was, że te buty zawsze będą modne – co zresztą wpisuje się w słowo kultowe.

Elementy sukni ślubnej

Może to być niebieska tasiemka, wyszywane drobne kwiaty, kamyczki czy aplikacje, a dla prawdziwych fanek koloru – nawet suknia ślubna. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie kolorów – białej góry z niebieskim dołem. Suknie ślubne w kolorze, szczególnie jasnym odcieniu, pięknie wyglądają w wykończeniu tiulowym, gdyż są niezwykle eteryczne, rzekłabym – wręcz niebiańskie! 🙂

Tekst: Monika Kaliszewska, Adore Amore Wedding Decor

 

Napisz komentarz