Suknia ślubna - gdzie ją kupić?

Suknia ślubna – gdzie ją kupić?

Suknia ślubna to wyjątkowa kreacja i najważniejszy element stylizacji panny młodej. Choć zakładana jest często tylko jeden raz w życiu, wiele przyszłych mężatek decyduje się ponosić bardzo wysokie koszty związane z jej zakupem. Aby wyglądać pięknie w dniu swojego ślubu wcale nie musimy wydawać majątku. W dalszej części tego artykułu przedstawiamy tańsze alternatywy, które pozwalają znaleźć kreację ślubną na naszą kieszeń.

Suknia ślubna z salonu

Salon sukni ślubnych to pierwsze miejsce, jakie odwiedza przyszła panna młoda, dlatego nie bójmy się modowych eksperymentów. Często wymarzony krój ma się nijak do typu naszej sylwetki, dlatego panie szykujące się na ten ważny dzień nie powinny nastawiać się na określony model. Salony ślubne w większych miastach proponują wybór kreacji w cenach od ok. 3000 złotych. Z kolei ekskluzywne modele z prestiżowych salonów ślubnych wykonane z łączonych materiałów z licznymi zdobieniami oscylują w granicach 6000-10000 złotych. Jeśli zakup gotowej sukni ślubnej od projektanta przekracza nasze możliwości finansowe, rozwiązaniem może okazać się szybka pożyczka przez internet. Chcąc zdobyć odpowiednią ilość pieniędzy, które pokryją wydatki związane z organizacją wesela możemy zdecydować się również na wybór pożyczki online na raty.

Suknia ślubna z sieciówki

Elegancką kreację ślubną znaleźć możemy również w popularnych sieciówkach, w których zdarza się nam kupować ubrania na co dzień. Główną zaletą tego typu sukienek są przystępne ceny – od ok. 200 do 2000 złotych w zależności od wybranego modelu. Sukienki, które znajdziemy w sieciówkach często posiadają uniwersalne fasony, dlatego możemy nałożyć je zarówno na swój cywilny ślub jak i na wiele innych okazji.

Suknia ślubna z pracowni krawieckiej

Decydując się na uszycie sukni ślubnej u krawcowej, zapłacimy zdecydowanie mniej niż za zakup gotowej sukni w salonie ślubnym. Musimy mieć jednak świadomość, że nie każdy krawiec zgodzi się podjąć stworzenia sukni według pomysłu przyszłej panny młodej. Chcąc zlecić takie zamówienie musimy trafić na osobę, które posiada odpowiednie doświadczenie i podobny gust. Dzięki temu z łatwością nakreślimy jej wizję wymarzonej sukni ślubnej, którą nam uszyje. Doświadczona krawcowa powinna doradzić nam, jaki materiał wybrać do stworzenia ślubnej kreacji, a także jak w projekcie sprytnie zatuszować mankamenty sylwetki. Koszt uszycia sukni ślubnej zależy przede wszystkim od lokalizacji, doświadczenia, ale i specjalizacji krawcowej. Przeciętne ceny takich realizacji oscylują między 1000 zł a 2000 złotych. Sukienki powyżej tej kwoty to skomplikowane projekty z licznymi zdobieniami uszyte z wysokiej jakości materiałów.

Suknia ślubna z wypożyczalni

Dla panien młodych, którym nie zależy na tym, aby suknia ślubna była ich własnością poleca się jej wypożyczenie. W ten sposób możemy zaoszczędzić pieniądze, nie rezygnując przy tym z pięknej kreacji, którą nałożymy w tym wyjątkowym dla nas dniu. Wybierając suknię z wypożyczalni możemy pozwolić sobie na bardziej kosztowny model, gdyż finalnie zapłacimy tylko część jej wartości. Wybierając suknię z wypożyczalni nie będzie trzeba zajmować się również jej sprzedażą. Ceny sukien ślubnych z wypożyczalni plasują się między 600  a 1800 złotych za kilka dni. W kwocie tej zawarte jest m.in. czyszczenie sukni oraz drobne naprawy.

Jak widać pomysłów na zdobycie sukni ślubnej w odpowiedniej cenie nie brakuje. Zakup tejże kreacji to nie koniec wydatków jakie czekają przyszłe panny młode – do ubrania zostaje jeszcze pan młody. W dobrym tonie jest, aby zarówno suknia ślubna jak i garnitur pana młodego były spójne pod względem stylistyki ubioru.

Napisz komentarz