Targi czy przetargi? Warto w nich brać udział!

Na początku roku od zawsze odbywają się większe lub mniejsze spotkania z branżą ślubną. Co ciekawego można tam zobaczyć i czy w ogóle warto na nie jeździć? Może wystarczy nam internet, aby znaleźć całą oprawę wymarzonego ślubu? Znaleźć – być może tak, ale zweryfikować, czy w rzeczywistości wszystko jest takie jak na żywo – już trudniej.

Osobiste sprawdzenie jakości, gatunku materiałów, smaku tortu, czy rozmowa z fotografem, którego praca nam się podoba, może utwierdzić nas w przekonaniu, że podjęliśmy dobry wybór albo, że jednak są lepsze opcje.

PLUSY DODATNIE

Na pewno na targach można znaleźć niemal wszystkie usługi w jedym miejscu. To wiele ułatwia parom, które dopiero zaczynają się szykować do ślubu i nie mają jeszcze sprecyzowanej wizji tego dnia lub są po prostu zapracowani i przygotowania odkładają na ostatnią chwilę. Mnogość ofert sprawia, że możemy się zapoznać z wieloma produktami i usługami jednocześnie. Mamy doskonałą szansę porównać i obiektywnie ocenić ofertę branży.

Na targach często można skorzystać z promocji i rabatów, co z kolei zainteresuje pary zdecydowane na konretną firmę, ale szukające oferty specjalnej. Można też poznać usługodawców osobiście.

Dodatkowo, takie wydarzenia często obfitują w prezentacje, wykłady, degustacje, pokazy i inne atrakcje, które sprawiają, że możemy nie tylko dowiedzieć się o nowinkach, ale i wyrobić opinię na nowe tematy. Możemy zapoznać się z najnowszymi trendami w modzie, dekoracjach i oryginalnymi pomysłami na podróż poślubną.

 

offwedding-post-002

PLUSY UJEMNE

To co bywa jednak najbardziej męczące na targach ślubnych, jak i innych podobnych imprezach masowych, to tłumy ludzi. Ciężko jest uważnie przyjrzeć się ofercie, kiedy przez stoisko przebiegają dziesiątki osób, a uwaga wykonawców rozprasza się pomiędzy wszystkimi.
Do tego hałas utrudnia spokojne rozmowy, a po kilku godzinach we znaki daje się również zmęczenie. Ścisk i tony niepotrzebych ulotek, które przynosimy do domu, również nie pomagają podjąć decyzji. Czasem wręcz powodują, iż najważniejsze można pominąć.

 

offwedding-post-003

ROZWIĄZANIE OPTYMALNE

Najlepszym wyjściem jest wybranie małych, kameralnych targów, które od kilku sezonów zaczęły się pojawiać także u nas. Takie mniejsze wydarzenia są spokojniejsze, łatwiej jest dobrze przyjrzeć się produktom i dłużej porozmawiać z usługodawcami w przyjemnej atmosferze. Pomimo, że wystawców jest zwykle na takich targach mniej niż na ogólnokrajowych, to są oni specjalnie wyselekcjonowani przez organizatora i możemy być pewni, że są to firmy sprawdzone, oferujące bardzo wysoką jakość. Co więcej, na niedużych imprezach większość wystawców to lokalne manufaktury, rzemieślnicy i usługodawcy, z którymi kontakt będzie bliższy i łatwiejszy.

 


Artykuł ukazał się w ramach współpracy z organizatorami Targów Ślubnych OFF Wedding, których pierwsza edycja odbędzie się 5 marca 2017, w Łodzi, (Wi-ma, ul. Piłsudskiego 135)

Zdjęcia: AJEM eyecrafted : fine art weddings


off wedding

Napisz komentarz